Man Utd Chelsea çekilişinden daha fazlasını hak etti – De Gea

Red Devils şut atıcısı, tarafının performansını övdü ve üç puanın hepsine layık olduklarını düşünüyor

Red Devils şutör, tarafının performansını övdü ve üç puana da layık olduklarını düşünüyor

David de Gea, Cumartesi günü tarafların golsüz berabere oynamasının ardından Manchester United'ın zaferi Chelsea'den daha hak ettiğine inanıyor.

United'ın Premier Lig'de Old Trafford'daki galibiyetsiz koşusu, bir yol bulamadıktan sonra, Şubat 1990'dan bu yana en uzun lig galibiyetleri olan beşinci maça uzandı.

Chelsea kalecisi Edouard Mendy, son etaplar da dahil olmak üzere Marcus Rashford'u ve ayrıca Bruno Fernandes'yi iki kez reddetmek için iyi tasarruflar yaptı.

Bunu yaparken, Senegalli oyuncu, Aralık 2015'teki Thibaut Courtois'den bu yana United'da Premier Lig'i temiz bir maçta tutan ilk Chelsea kalecisi oldu.

Ve Mendy'nin zıt numarası De Gea, kendi tarafının sadece bir puan almakta zorlandığını düşünüyor, bu da onları beş maçın ardından masada 15. sıraya koyuyor.

MUTV'a verdiği demeçte, "Benim için oyunu kazanmak için yeterince şans yarattık. İyi bir takıma karşı sıkı bir maçtı elbette, ama biraz daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum."

"Bence özellikle Rashy ile iki veya üç büyük şansımız oldu, ama kaleci onları kurtarıyor. Bu iyi ve daha önce de söylediğim gibi, biraz daha fazlasını hak ediyoruz.

"Zor bir oyundu ve şimdi bir sonraki oyunu dört gözle beklememiz gerekiyor."

United için temiz sayfa, bu sezon Premier Lig'deki ilk maçıydı ve sadece tek bir para biriktirmesi gereken De Gea, maçtan alınacak büyük bir pozitif olduğunu düşünüyor.

"Özellikle evde çarşafları temiz tutmaya başlamanın bizim için çok önemli olduğunu düşünüyorum." Dedi. "Bugün çok iyi savunduk ve pek fazla şansı kabul etmedik.

"Her antrenman seansında her zaman gelişmeye, takımı daha iyi savunma yapmaya, birbirimizle çalışmaya ve birbirimizle konuşmaya çalışıyoruz.

"Bugün oynadığımız gibi üst düzey bir takıma karşı temiz bir sayfa bulmak önemliydi. Devam etmenin yolu ve maçları kazanmanın yolu bu."

Mendy, erken bir pasla neredeyse kendi kalesine bir gol attı, ancak bunun dışında kulüp için dördüncü turunda etkileyiciydi ve maçtan sonra Frank Lampard'dan özel övgü aldı.

Birleşmiş patron Ole Gunnar Solskjaer, aynı zamanda 28 yaşındaki oyuncuyu, Ağustos 2004'te Petr Cech'ten bu yana kulübün ilk iki lig maçında da temiz bir sayfa tutan ilk Chelsea kalecisi olarak seçti.

MUTV'a verdiği demeçte, "Sahanın her iki ucunda da kaliteli iki iyi takım sergilendi" dedi.

"Bugün kalecisini görebilirsin, bence Marcus'tan o iki harika kurtarışla maçı kazanan o. İkinci yarıdaki inanılmaz bir kurtarış. Hemen arkasında duruyorum ve onu en üst köşeye kadar takip ediyorum. Harika. bitir, harika kaydet.

"İlki sağ ayağıyla iyice tıkanmıştı. Bu yüzden bence bu eşit bir oyun. Biraz yavaş başladık ve oyuna gerçekten yetkimizi koymadık, ancak yaklaşık 20, 25 dakika sonra aldığımızı hissettim aşırı ve inşa edilmiş baskı.

"Sadece kalecisini övmek zorundayım çünkü bu iki kurtarış harika."