Mostafa Mohamed: Zamalek, forvetin Galatasaray'a kredi hamlesini onayladı

Türkiye Süper Lig kulübü, geçen sezon Caf Şampiyonlar Ligi'nde etkileyici olan 23 yaşındaki forvet için anlaşma yaptı

Türkiye Süper Lig kulübü, geçen sezon Caf Şampiyonlar Ligi'nde etkileyici olan 23 yaşındaki forvet için anlaşma yaptı.

Zamalek, Türk kulübünden bir buçuk yıllık kredi teklifini kabul ettikten sonra Mostafa Mohamed'in Galatasaray'a ayrıldığını doğruladı.

Mısır Premier Ligi devleri, Mohamed'in Afrika kıyıları dışındaki ilk macerasına koyduğu anlaşmanın Haziran 2022'ye kadar devam edeceğini açıkladı.

Zamalek krediden 2 milyon dolar kazanacak ve Galatasaray'ın 31 Aralık 2021'den önce hamleyi kalıcı hale getirmek için satın alma maddesini etkinleştirmesi halinde 4 milyon dolar ödemesi gerekecek.

Süper Lig devleri, Zamalek'in Ligue 1 kulübü Saint-Etienne ile yaptığı görüşmelerin iki taraf arasındaki 'yanlış anlaşılma' nedeniyle bozulmasının ardından 23 yaşındaki futbolcuyla sözleşme imzalama yarışını kazandı.

“Zamalek kulübünün yönetiminden sorumlu komite, Genel Danışman Imad Abdel Aziz Helmy başkanlığındaki kulüp, kulübün ilk futbol takımının golcüsü Mustafa Mohamed'i Türkiye Galatasaray takımına bir süreliğine ödünç vermeyi kabul etti. kulübün açıklamasında 28 Ocak'tan başlayarak Haziran 2022'nin sonuna kadar yarım yıl ”yazıyordu.

Bu, oyuncunun profesyonel olma arzusuna yanıt olarak geldi ve kulüp yönetimi, Avrupa profesyonelliği hayalini gerçekleştirme hırslarının önünde durmamaya hevesliydi.

“Kontrat, Zamalek kulübünün nakit olarak ödenecek 2 milyon dolar almasını içeriyor ve kulübün oyuncunun kartını kalıcı olarak satın almak istemesi ve Zamalek kulübünün bunu kabul etmesi durumunda Türk kulübü 4 milyon dolar nakit ödüyor. bu öğe en geç 31 Aralık 2021'e kadar etkinleştirilecektir.

"Kulübün yönetiminden sorumlu kulüp, oyuncunun Zamalek kulübü ve Mısır futbolunun Avrupa stadyumlarında en iyi elçisi olmasını diledi."

Geçtiğimiz sezon, Mohamed, Zamalek'in Caf Super Cup'ı kazandığı için tüm yarışmalarda 20 golle güzel bir gol attı.

Beyaz Kale'nin Perşembe günü Misr Lel Makasa'ya karşı 4-1 galibiyetini kaçırdı, ancak dört lig maçından sonra bu kampanyaya şimdiden iki gol attı.