Lampard: Rashford saha dışı çalışmaları için tüm övgüyü hak ediyor

Blues patronu, Cumartesi günkü Premier League

Blues patronu, Cumartesi günkü Premier Lig'deki önemli çatışma öncesinde rakipleri hakkında ayrıntılı olarak konuştu.

Chelsea menajeri Frank Lampard, ileriye dönük olarak muhtaç çocuklara yiyecek sağlama kampanyasının ardından Manchester United yıldızı Marcus Rashford'a övgüler yağdırdı.

Rashford, bu haftaki 2-1 Şampiyonlar Ligi galibiyetinde geç golle Paris Saint-Germain'de maçın galibini kanıtladıktan sonra hem sahada hem de saha dışında manşetlere çıktı.

Ayrıca, düşük gelirli kökenli çocukları ücretsiz okul yemekleri yoluyla beslemeye yönelik kampanyasından dolayı spor camiasından beğeni topladı .

Önerileri Birleşik Krallık Hükümeti tarafından reddedilmesine rağmen, genç forvetin planını finanse etmek için bir dizi özel işletme devreye girdi.

Lampard, İngiltere'nin son aylarda yaptığı çalışmadan etkilendi ve iki takımı arasında bu hafta sonu yapılacak toplantı öncesinde Rashford'a destek verdi.

Lampard, "O fantastik bir oyuncu, harika bir yetenek. Kişiliğe ve sesine sahip genç oyuncuların tutkuyla ilgilendiği şeyler hakkında konuştuğunu görmek harika," dedi.

"Bunun için onu kesinlikle takdir ediyorum. Şu anda Premier Lig'de bu yaşta [konuşan] bir grup oyuncu var.

"Kimin için oynadığın önemli değil, insanlar onun gibi konuştuğunda, bence bu harika bir şey ve bunun için övgüyü hak ediyor."

Rashford'un Man Utd'sine karşı bir çatışma yaklaşırken Lampard, kulüp efsanelerinin kulüplerini şampiyonluklar için yeniden inşa etmeye çalışan rollerinde benzerliklere rağmen, Ole Gunnar Solskjaer ile karşılaştırmak istemediğini söyledi.

Lampard gibi Solskjaer, her iki kulübün de yakın tarihindeki nadir bir durgunluğun ardından United'ı yeniden inşa etmek için geldi ve her ikisi de Liverpool ve Man City ile masanın tepesinde rekabet etmek için taraflarını geri almayı hedefliyor.

Lampard'ın batı Londra'daki otoritesini damgalamak için altı ay daha az zamanı vardı ve bununla mücadele etmek için bir transfer yasağı vardı, ancak bu yaz baskıyı artıran 220 milyon £ (275 milyon $) da harcadı.

Cumartesi günü Old Trafford'daki çatışma öncesinde Lampard, Norveçli teknik direktörle ilişkisini detaylandırdı.

Lampard, "Birbirimize karşı oynadığımızda, çok samimi olduğum ve el sıkıştığımız için onunla iyi bir ilişkim var. Birbirimize en iyisini diliyoruz ve genellikle bunu kastediyoruz," dedi.

"Michael Carrick'i oyun günlerimden çok iyi tanıyorum elbette. Onunla gerçekten iyi bir ilişkim var. [Solskjaer ile] benzerlikler açısından, her Premier Lig menajerinin kendi sorunları, hikayeleri ve çözüm bulabilecekleri sorunları olacaktır. bu yüzden Ole ile aramıza bir çizgi çekmiyorum.

"Onun kadrosu var, bende benimki var ve bizim farklı ve benzer baskılarımız var. Bunları hiç analiz etmedim. Yönettiğimiz büyüklükteki kulüpleri yönetmenin baskılarını anlıyorum. Buna saygı duyuyorum ve bu kadar. sanırım gider. "

Her iki tarafın da bu sezon iki galibiyeti var, ancak kendilerini masaya taşımak için bir forma girmeyi hedefledikleri için kilit maçlarda puanları düştü.

Chelsea için başlama vuruşundan önce iyi haber, uzun süreli sakatlanmış Billy Gilmour ve Kepa Arrizabalaga'nın yanı sıra gelecek maçtan önce temiz bir sağlık faturasına sahip olmaları.

Lampard, Old Trafford'da yeni sözleşme imzalayan Edouard Mendy'yi oynamaya hazırlanırken, İspanya milli takımı için kötü bir forma girerken Kepa'nın sakatlığı hakkında daha fazla ayrıntıya girdi.

"Kepa'nın sakatlığı Southampton maçında aldığı bir şeydi" dedi. "Omuz yaralanması, korkarım size daha fazla ayrıntı veremem ama hafta ortasında Sevilla'ya karşı yedek kulübesinde taşıdı. Antrenmanda ağrıları vardı ve bu hafta sonu geri almak zorunda kaldı. Umarım öyle değildir. uzun vadeli. "