'Orada güzel bir hikaye kurdum' – Oscar, kariyeri

Brezilyalı orta saha oyuncusu, Stamford Bridge'deki zamanına dair çok hoş anılara sahip ve bir gün birkaç tane daha transfer yapmayı umuyor

'ü geçmeden Chelsea'ye dönmek istiyor

Brezilyalı orta saha oyuncusu, Stamford Bridge'deki zamanına dair düşkün hatıralara sahip ve bir gün birkaç tane daha yaratmayı umuyor

Chelsea'nin eski orta saha oyuncusu Oscar, kariyeri bitmeden bir gün kulüp için tekrar oynamayı hayal ettiğini söylüyor.

Oscar, Brezilya tarafı Internacional'dan İngiltere'ye geçtikten sonra 2012'den 2017'ye kadar Blues için yer aldı. Orta saha oyuncusu, kulüpte geçirdiği süre boyunca iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve aynı zamanda bir Carabao Kupası ve bir Avrupa Ligi zaferi kazandı.

Toplamda Oscar, Blues için 203 maça çıktı ve 38 gol attı ve ardından 60 milyon sterlin (82 milyon dolar) karşılığında Şangay SIPG'ye katılmak için Çin'e gitti.

Oscar, o zamandan beri, babasının ölümünden sonra annesinin kendisini ve kardeşlerini tek başına büyüttüğünü gördükten sonra tüm ailesine bakma arzusundan hareketin geldiğini açıkladı, ancak zamanı geldiğinde geri dönmeyi umuyor. Chelsea'ye, hala sevgiyle hatırladığı bir kulüp.

29 yaşındaki orta saha oyuncusu Yellow and Green Football'a “ Çin'den ayrılmayı düşünmüyorum” dedi. Burada benim için harika bir proje var – ama kariyerimi bitirmek için Chelsea'ye dönmek istiyorum.

"Orada güzel bir hikaye kurdum ve Premier Lig'e çok gençken gittim, taraftarların Brezilyalı oyunculara bu kadar güvenmediği bir zamanda. Bunu değiştirmeye yardım ettim. Bu hareketi tekrar denediğimde biraz daha yaşlı olacağım ama Çok iyi oynuyorum, iyi istatistiklerle, Chelsea'de benim için hala bir yer olduğunu hissediyorum. "

Şöyle ekledi: “Chelsea'de keyif aldığım güzel anlar ve anılar hakkında konuşarak tüm bu röportajı yapabilirdim, ancak en çok takdir ettiğim iki tane daha var: ilk hat-trick, MK Dons'a karşı ve Arsenal'e karşı bir maç burada Sayı yapmadım ama sekiz kayarak mücadele yaptım. Hayranlar, suya düştüğümde beni alkışladı ve o zaman da bir hat-trick yapmışım gibi hissettim. "

Oscar, Chelsea'nin geri dönüşünü istemenin yanı sıra Brezilya'da yeniden rol almayı umuyor.

Oscar, 2015'ten bu yana Brezilya'da oynamadı, bundan önce 12 gol atarken 48 kapak kazandı, ancak oyun kurucu bir gün ülkesini bir kez daha temsil etmeyi umduğunu söylüyor.

Dedi ki: “Selecao'ya dönmeyi zorlaştırıyor ama ekibin bana ihtiyacı olursa ben hazırım. Tabii ki bu benim hayalim ama şimdi çok daha zor olduğunu anlıyorum. "