Bandari, Mwakoba ve Siwa'nın Mbungo varışından önce ayrıldığını doğruladı

Liman işçilerinin Ruandalı'nın atamasını onaylamaları bekleniyor ve yardımcılarıyla gelip gelmeyeceği belli değil

Liman işçilerinin Ruandalı'nın atamasını onaylamaları bekleniyor ve asistanlarıyla gelip gelmeyeceği belli değil.

Futbol Kenya Federasyonu Premier Lig tarafı Bandari , Nasoro Mwakoba ve Razak Siwa'nın antrenörlerinin çıkışını onayladı.

İkili, kulübe göre sözleşmelerinin sona ermesinin ardından ayrıldı. Siwa ve Mwakoba, baş antrenör Ken Okoth Bandari ile kalışını sonlandırıp Sofapaka'ya katıldıktan sonra çıktı.

Odhiambo, Batoto ba Mungo'ya katıldı, 2008'de Kenya Premier Ligi terfisini kazanmasına yardımcı olduğu ve 2009'da başka bir eski oyuncu John Baraza'nın çıkışından sonra şampiyonluğu kazandı.

Kötü bir sezon başladıktan sonra Baraza ve Sofapaka yollarını ayırdı ve Odhiambo kulübe yön vermek için gemiye alındı.

Bandari, Aralık 2019'da mali sorunların çekilmez hale gelmesinin ardından yerel devlerden ayrılan eski AFC Leopards baş antrenörü Casa Mbungo'ya karar verdi.

Bandari Goal tarafından yapılan açıklamada, "Bugün [Pazar] kulübün, koç yardımcısı [Nasoro] Mwakoba ve kaleci antrenörü [Razak] Siwa ile sözleşmelerinin sona ermesinden sonra şirketten ayrıldığını duyurduk," dedi.

“Yönetim ve mütevelli heyeti, kulübe verdikleri harika hizmetler için iki harika antrenöre teşekkür ediyor. Siwa, Nasoro dokuz yıl bizimle birlikteyken altı yıl görev yaptı ve her ikisi de kulübün başarısına katkıda bulundu.

“Onlara gelecekteki çabalarında başarılar diliyoruz. Bu nedenle kulüp, önümüzdeki haftanın başlarında yeni bir baş antrenörün açıklanmasının yanı sıra teknik sırası ile ilgili talimatlar verecek. "

Daha önce Goal, liman işçilerinin neden Odhiambo'nun yerine Casa Mbungo'yu açıklamak için bekleyeceğini açıkladı.

“Mombasa planlandığı gibi Ruanda diye Kenya'ya uçağa binmeden önce geçmesi gereken sıkı Covid-19 düzenlemeler var çünkü mbungo gelemeyecek” aktarma hareketine bir kaynak haberi ve kim, anlattı Hedef üzerine ismini vermek istemeyen Cumartesi .

"Covid-19 testine Cuma günü girdi ve hala sertifika ve sonuçları bekliyor ve bu sadece Pazar veya Pazartesi gelebileceği anlamına geliyor, yani açılış planlandığı gibi yapılamaz."

Bandari, Pazar günü Western Stima'ya karşı oynadı ve üç oyuncuyu sakatlıktan kaybetmesine rağmen 2-0 galibiyet aldı .