Rashid bin Humaid: AFC, BAE'nin büyük olaylara ev sahipliği yapabileceğine inanıyor

BAE FA Başkanı, pandemi sırasında belirleyici olan ülkenin liderliği hakkında da olumlu konuştu …

BAE FA Başkanı, pandemi sırasında belirleyici olan ülkenin liderliği hakkında da olumlu konuştu …

Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) Cuma günü 31 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan FIFA Dünya Kupası Katar 2022 ve AFC Çin Asya Kupası 2023 için kalan Asya Elemeleri için çeşitli merkezi mekanları duyurdu.

Ev sahiplerinin yanı sıra ASEAN yarışmacıları Vietnam, Malezya, Tayland ve Endonezya'dan oluşan G Grubu'na Birleşik Arap Emirlikleri ev sahipliği yaptı.

BAE Futbol Federasyonu Başkanı Rashid bin Humaid Al Nuaimi, AFC'nin grubun kalan maçlarına ev sahipliği yapma fırsatını BAE'ye verme kararını takdir etti. Bu kararı, AFC'nin büyük spor etkinliklerini organize etmek için Dubai'deki altyapıya duyduğu güvenin bir karşılığı olarak görüyor.

Al Nuaimi, tüm ekiplere hazırlık için ihtiyaç duydukları en iyi bakım ve eğitim olanaklarını alacaklarına dair güvence verdi. Ayrıca ülkenin önde gelen liderlerine Covid-19 salgınına verdikleri yanıtlardan ötürü övgüde bulundu.

"Ülkemiz farkındalık ve önlemeden başlayarak gerekli miktarlarda aşı sağlamaya kadar herkese güvenli bir ortam sağlayarak bu küresel sağlık kriziyle mücadelede çok başarılı oldu" dedi.

BAE şu anda G Grubu'nda dört maçtan altı puanla dördüncü sırada yer alıyor. Vietnam, beş maçtan 11 puanla ilk sırada yer alıyor.

Beyazlar'ın 3 Haziran'da Malezya ile oynaması planlanırken, Tayland, Endonezya ile mücadele edecek. Bir sonraki maçları 7 Haziran'da Savaş Filleri ile karşı karşıya gelirken Vietnam Endonezya ile karşı karşıya gelecek.

BAE'nin son iki maçı sırasıyla 11 Haziran ve 15 Haziran'da Endonezya ve Vietnam ile oynanacak. AFC, ikinci eleme turunun 15 Haziran'a kadar tamamlanması gerektiğini zorunlu kıldı.

Tüm gruplarda en iyi dördüncü sırada yer alan dört takım, Asya Kupası eleme üçüncü turuna yükselecek. Kalan dördüncü sıradaki dört takım, Asya Kupası eleme play-off turuna yükselecek.