Hindistan Milli Futbol Takımı: Rakiplerinizi Tanıyın – Umman

Goal, bir sonraki fikstürlerinde Blue Tigers'ın rakipleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor …

Goal, Blue Tigers'ın rakipleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi bir sonraki fikstüründe anlatıyor …


HIZLI BİLGİLER


Ülke: Umman

FIFA Sıralaması: 81

Takma Adı: Al-Ahmar (The Reds)

Oynanan son maç: Umman – Ürdün (20 Mart 2021)

Koç: Branko Ivankovic


EKİP PROFİLİ


hindistan milli futbol takımı: rakiplerinizi tanıyın - umman

Hindistan gibi Umman da Dünya Kupası'nda hiç yer almadı. Elemelerdeki en iyi rekorları, Grup 4'teki altı maçın dördünü kazandıklarında 1998 baskısında geldi, ancak tek kalifikasyon yatağıyla uzaklaşan Japonya'nın arkasında bitirdiler. Umman şu anda devam eden elemelerde ikinci sırada, Katar'ın dört puan gerisinde (6 maçtan 16 puan) daha fazla oyun oynayanlar.

Milenyumun başlangıcından önce uluslararası sahnede zayıf bir formdan sonra The Reds , Milan Macala teknik direktörlüğünde bir servet değişikliği gördü. 2004'teki ilk Asya Kupası kampanyalarına katılmaya hak kazandılar ve o zamandan beri kıta sahnesinde tutarlı oldular.

Umman, 2004, 2007 ve 2015 sürümlerinde Grup aşaması çıkışlarını 2019'da son 16'ya kalifiye oldukları geliştirilmiş bir şovla takip etti. Özbekistan ve Japonya'nın arkasında bitirdikten sonra en iyi üçüncü sıradaki taraflardan biri olarak kalifiye oldular. Umman daha sonra Asya ağır toplarından İran'a 2-0 mağlup olduktan sonra elendi.

Körfez Kupası'ndaki tutarlılıklarının da gösterdiği gibi, kendilerini yavaş yavaş Körfez bölgesinin en güçlü taraflarından biri haline getirdiler. Umman, 2004'te Macala yönetiminde sekiz takımlı turnuvanın şampiyonu olmaya cesaret verici bir şekilde yaklaştı ve 2007'de de bu başarıyı tekrarladı.

Kalıcılık, sonunda 2009'da Fransız menajer Claude Le Roy yönetiminde kupayı kazandıktan sonra meyvesini verdi. Umman daha sonra bu başarıyı, finalde BAE'yi cezalarda 5-4 yendikten sonra Pim Verbeek yönetiminde tekrarladı. Turnuvanın en değerli oyuncusu Ahmed Mubarak Kano oldu.


SON PERFORMANSLAR


hindistan milli futbol takımı: rakiplerinizi tanıyın - umman

Umman, 2022 Dünya Kupası ikinci tur elemelerine, 2019 Asya Kupası'nda ülkeyi en iyi koşusuna götüren Verbeek'i İran'ın elinde 2-0'lık bir yenilginin ardından 16'lık bir turdan çıkmasıyla karşı karşıya bırakan Erwin Koeman yönetiminde başladı.

Devam eden elemelerde, Sunil Chhetri'nin Mavi Kaplanları 24. dakikada öne geçirmesinin ardından Al Mandhar Al Alawi'nin (82 ', 90') geç ikiye katlaması sayesinde devam eden elemelerde Hindistan karşısında 2-1'lik bir galibiyetle başlayan Umman, 2 mağlup oldu. E Grubu liderleri Katar'ın elindeki -1 yenilgi, Afganistan (3-0) ve Bangladeş (4-1) üzerindeki kapsamlı galibiyetler arasında sıkışıp kaldı.

Kasım 2019'da The Reds , Muhsen Al-Ghassani'nin (33 ') yaptığı ilk yarı grevi sayesinde, ortak elemelerde Hint milli takımını ikiye katladı, Umman, Körfez Kupası'nın 2019 baskısında şampiyon olarak girdi ancak başarısız oldu. Bahreyn'e golsüz berabere kaldıktan sonra Kuwaits (2-1) ve Suudi Arabistan'a (3-1) mağlup olduktan sonra grup aşamasını geçmeyi başardı.

Koronavirüs salgınından bu yana, yeni teknik direktör Branko Ivankovic yönetimindeki Umman milli takımı, geçen Cuma Ürdün'e karşı bir hazırlık maçında golsüz berabere oynadı.


GEÇMİŞTEN DERSLER


Hindistan'ın devam eden elemelerde Umman'a karşı oynadığı son iki maç mağlubiyetle sonuçlandı. İki taraf, BAE'deki son dostluk karşılaşmalarında cansız bir olay olan golsüz bir beraberlik de oynadı.

Mavi Kaplanlar henüz Körfez ülkesini yenemedi ve 2004'te iki taraf arasındaki ilk Dünya Kupası elemelerinde 5-1 mağlubiyet gibi ağır yenilgiler aldı, ancak geri dönüş fikstürü Muscat'ta golsüz bir berabere ile sona erdi.

HH OYUNLAR HİNDİSTAN KAZANIR ÇİZİMLER UMMAN KAZANDI GOLLER (HİNDİSTAN) GOLLER (UMMAN) GD (HİNDİSTAN) % WIN (HİNDİSTAN)
UMMAN'a kıyasla 9 0 2 7 5 22 -17 0

TAKIM KOMBİNASYONU


Ivanković'in Umman tarafını nasıl sahaya çıkaracağına dair çok fazla tahmin yapılamaz. Kırmızılar 4-2-3-1 veya 4-4-2 ile diziliş yapabilirler.

Orta saha kesinlikle onların gücü. Dokuz numaralı yuva için Abdul Aziz Al Muqbali ve Mohsin Al Ghassani arasında bir tartışma ama Salaah Al Yahyaei, etkili Ahmed Kano'nun dönüşü için yerini feda etmek zorunda kalabilir.

Al-Mundhir Al-Alawi, Basil Al-Rawahi, Muhammad Ramadan ve Jumah Al-Habsi sakatlıklar nedeniyle kadroda yer almıyor.

MUHTEMEL DİZİLİŞ: Faiz Al Rushaidi (GK); Saad Suhail, Khalid Al Buraiki, Mohammed Al Musalami, Ali Al Busaidi; Harib Al Saadi, Yaseen Al Sheyadi; Mohsin Jawhar Al Khaldi, Ahmed Mubarak 'Kano', Moataz Saleh Rabbo; Abdul Aziz Al Muqbali.


DİKKAT EDİLECEK OYUNCULAR


Saad 'Suhail' Al Mukhaini: Tecrübeli defans oyuncusu Ashique Kuruniyan gibilere arkada zor zamanlar yaşatabilir. Eski Al-Nassr bek, savunmada her yerde oynayabilir ancak sağda çalışmayı tercih eder. Saad ayrıca 2012'de Premier Lig devleri Arsenal için denemeler yaptı ancak tüm kariyeri boyunca Umman'da kaldı.

hindistan milli futbol takımı: rakiplerinizi tanıyın - umman

Ahmed Mubarak 'Kano': Umman'ın 2017 Körfez Kupası'ndaki kahramanı sahanın ortasındaki baş adamı olacak. 34 yaşındaki Kano, ekibinin orta saha savaşlarını kazanmasına ve oyunda büyük bir avantaj elde etmesine yardımcı olabilir. Kano, Umman'ın Kochi'deki 2006 Dünya Kupası elemelerinde Hindistan'a karşı 5-1 galibiyetinde bir gol attı.


TAM TAKIM


Durum Dünya Kupası Elemeleri için Umman kadrosu
Kaleciler

Faiz Al Rushaidi, İbrahim Al Mukhaini, Mazin Al Kasbi

Savunmacılar

Mohammed Al Musalami, Ali Al Busaidi, Khalid Al Buraiki, Saad Al Mukhaini 'Suhail', Abdulaziz Al Ghailani, Nadir Awadh, Mohammed Faraj Al Rawahi, Imran Al Hadi

Orta saha oyuncuları

Ahmed Al Kaabi, Moataz Saleh Rabbo, Al Mundhir Al Alawi, Salaah Al Yahyaei, Mohamed Khasib Al Hosni, Yaseen Al Sheyadi, Harib Al Saadi, Raed Ibrahim Saleh, Mohsin Jawhar Al Khaldi, Ahmed Mubarak 'Kano', Mohammed Al Ghafri

Forvetler

Arshad Al Alawi, Mohsin Al Ghassani, Abdul Aziz Al Muqbali, Mohammed Al Ghassani