Onunla gurur duyuyorum! – Klopp, Man United yıldızının kampanya çabalarının ardından 'inanılmaz' Rashford'u övdü

Red Devils yıldızı, ücretsiz okul yemeği programının bir uzantısı için zorlamaya devam etti ve hayatın her kesiminden gelen bir desteğe ilham verdi

Red Devils yıldızı, ücretsiz okul yemeği programının bir uzantısı için zorlamaya devam etti ve hayatın her kesiminden gelen bir desteğe ilham verdi.

Jurgen Klopp, Marcus Rashford'un hükümet muhalefeti karşısında çocuk yoksulluğuyla mücadele çabalarına övgüde bulundu ve Liverpool patronu, grevcinin eylemlerinden gurur duyduğunu söylerken, Manchester United yıldızının eylemlerini "inanılmaz" olarak selamladı.

Red Devils ileri Rashford yılın çoğunu koronavirüs salgını sırasında dezavantajlı çocuklara ücretsiz okul yemeği kuponları sağlamak için bir kampanyaya öncülük ederek geçirdi ve bunu izleyen ulusal kilitlenme, Muhafazakar hükümeti başlangıçta planı genişletmeyi reddettikten sonra U dönüşüne zorladı.

22 yaşındaki oyuncu, bu yılın başlarında yaptığı çalışmalar nedeniyle Kraliçe'nin Doğum Günü Onurları'nda gösterildi ve bir MBE idi, ancak sert muhalefet karşısında hedeflerini değiştirmeyi reddetti.

Bu hafta Avam Kamarasında İşçi-destekli bir önergenin reddedilmesinden sonra , Rashford son günlerde sayısız konsey ve iş yerinden daha fazla yardım buldu ve önümüzdeki Ekim ayında ihtiyacı olan çocuklara ücretsiz yemek sağlama sözü verdi. dönem sonu.

İngiltere'deki saldırganın çabaları, ortak bir akrabalık eylemiyle spor camiası arasındaki geleneksel sınırları yıktı ve birçok meslektaşı, yorulmadan savaşmaya devam ederken seslerini desteklemek için seslerini ödünç verdi.

Reds'in yarın Sheffield United ile oynayacağı maç öncesinde konuşan Klopp, Rashford'u kararlılığı ve eylemlerinden ötürü övmek için futboldaki en son figür oldu ve onu sahada ve saha dışında profesyonelliğine saygı duruşunda bulunurken bir "rol model" olarak nitelendirdi.

Alman, maç öncesi basın toplantısında yaptığı açıklamada , "Diğerlerinden daha iyi ve benim söylediğimden çok daha zeki kelimeler bulabileceğimden emin değilim." "Ama Marcus'un orada başlattığı şey kesinlikle inanılmaz ve çok güzel.

"Kulüpler arasındaki tüm rekabet ve bunun gibi şeylerle, bu anlarda futbolcular olarak – ve insanlar olarak – [biz] her zaman birlikteyiz.

"Gerçekten bir şeyden sorumlu olan ve uygun liderlik belirtisi göstermeyen pek çok insanın, zor koşullarda yetişmiş, sansasyonel bir yetenekle kutsanmış bir çocuğun asla, asla köklerini ve nereden geldiğini unutmuş.

"Bunu yapmak zorunda olması biraz utanç verici ama aynı zamanda harika. Umarım annesi onunla gerçekten gurur duyar. Onu tanımıyorum ama ben bile. United için oynuyor, bu da gerçekten aldatıcı!

"Ama bu gerçekten harika, harika bir şey. Sahip olduğu övgü ne olursa olsun – ve eminim ki artık övgü almak istemiyor, bir kez yapmak güzel – işte böyle.

"Şimdi rolde ve şimdi rol modeli o ve bu harika. Ve bu onu futbol işlerinden alıkoymayacak. Ama evet, kesinlikle harika ve bu konuda mutlu."

Klopp, futbolun rekabetleri tek bir bayrak altında köprüleyebildiğinin bir başka kanıtı olarak, her ikisi de kendilerini son haftalarda salgının ortasında hükümetin en güçlü önlemlerinden bazılarına konu bulan Liverpool ve Manchester arasındaki ortak birliğe işaret etti.

"Evet, bu sadece futbolun dakikalar içinde gerçekten harika şeyler yapabileceğini gösteriyor," diye ekledi. "Konunun gerçekten ciddi olduğunu da gösteriyor. Bu yüzden herkes rekabeti bir kenara bırakıyor ve hayattaki daha önemli şeyleri düşünüyor. Nasıl dedim, bu anlarda bu dayanışmayı gösterebildiğimiz için gerçekten mutluyum."