'Biraz fare ve kedi gibi' – Mourinho heyecan verici Everton yenilgisinde

Portekiz menajeri, ekibi FA Cup

Contents

'inanılmaz hatalar' üzerine düşünüyor

Portekizli teknik direktör, ekibi FA Cup'tan atılırken birçok talihsizliği mahvetti.

Jose Mourinho, Tottenham'ın performansının kendisine "fare ve kediyi" hatırlattığını, Spurs'un Everton ile yaptığı FA Cup çatışmasında yetersiz kaldığını söyledi.

Tottenham, 5-4 turluk bir beşinci tur karşılaşmasının yanlış tarafında sona erdi ve Everton, Mourinho'nun tarafını geçmek için fazladan zamanda Bernard'dan bir gole ihtiyaç duyuyordu.

Çarşamba günkü maç, Mourinho'nun Spurs görev süresinin en yüksek skoru olan maçıydı ve Sheffield Çarşamba'nın Manchester United'ı 7-2 kazandığı Şubat 1961'den bu yana en yüksek iki takım arasında en yüksek skoru alan FA Cup maçıydı.

Mourinho ne söyledi?

BT Sport'a "Hoşuma gitti – ve bundan zevk almadım. Topla oynama şeklimizden zevk aldım," dedi.

"Yarattık, harika hareket ettik, goller attık, şanslar yarattık. İnanılmaz hatalara karşı savaşmak için harika bir karakter gösterdik. Ancak futbola saldırmak, sadece sizin yarattığınızdan daha fazla hata yapmadığınızda maçları kazanır. Dört gol attık ve bu oldu yeterli değil.

"Herkesi incitiyor. Topla gerçekten iyi oynadık, cesurduk, 1-0'da en iyi takımdık ve beş dakika içinde hata, hata, hata, gol, gol, gol oldu.

"Tekrar savaştık ama daha çok hatamız vardı. Fare ve kediydi. Fare bizim hatalarımızdı ve kedi de bunu telafi etmeye çalışıyorduk."

Büyük resim

Tottenham, beşinci turda FA Cup'tan ayrıldı ve kulübün devam eden kupa kuraklığını sona erdirme umutlarını sona erdirdi.

Takımın bunu yapmak için en iyi şansı, neredeyse kesinlikle, Mourinho ve yardımcılarının oynadığı Carabao Kupası finalinde gelecek. 25 Nisan'da Manchester City ile karşılaşacak.

İşler devam ederken, Spurs Premier Lig'de sekizinci sırada, ilk dörde dört puan ve lig liderleri City'den 14 puan geride.

Ek olarak, Spurs, başlama vuruşuna yakın nakavt aşamaları olarak Avrupa Ligi'nde de kalmaya devam ediyor.

Tottenham için sırada ne var?

Spurs, kendi FA Cup maçında Swansea ile kısa bir çalışma yapan Manchester City ile mücadele etmek için bu hafta sonu Etihad'a seyahat edecek.

Bundan sonra Tottenham, Avrupa Ligi nakavtlarının ilk beraberliğini başlatmak için Avusturya'da Wolfsberger'i alacak.

daha fazla okuma

Kane, Tottenham'ın tüm zamanların gol kralı listesinde Everton'a yaptığı vuruşla ikinci sırada