“Takdir edildi” – Lille'nin Galtier'ı, Dijon

Les Dogues'un patronu, Gine'li gençlerin çarşamba Fransız Kupası fikstürü

'e karşı Camara ekranına hayran kaldı

Les Dogues'un patronu, Çarşamba günkü Fransa Kupası fikstüründe Gineli gencin Baykuşlar üzerindeki etkisini övdü

Christophe Galtier, Çarşamba günkü Fransa Kupası Son 64 maçında Lille'in Dijon'a karşı 1-0 galibiyetindeki kayda değer rolü için Aguibou Camara'yı övdü.

19 yaşındaki Guinea uluslararası oyuncu, ABD'li uluslararası Timothy Weah ile birlikte ön cephede lider olan Stade Gaston Gerard'da Ligue 1 takımına karşı Les Dogues için üst düzey görünümünü verdi.

İlk maçına 16. dakikada bir gol atarak, Jeremy Pied'den Benin Republic milli takımı Saturnin Allagbe'yi yakın mesafeden yenmek için kullandığı bir pasıyla netliği buldu. Ziyaret eden taraf bir sonraki tura hak kazandığından, bu çabanın şiddetle çekişmeli karşılaşmanın tek amacı olduğu kanıtlandı.

Galtier, maç sonrası değerlendirmesinde, kendisini bu kadar özel kılan niteliklere dikkat çekerken, genç forvetin David Linares'in takımına karşı gösterdiği performanstan etkileniyor.

Galtier kulübün web sitesine yaptığı açıklamada, "Gençlerin maçın hazırlanmasına katılabilmesi, Aguibou'nun katılabilmesi ve katılmaktan daha fazlası olması iyi" dedi .

Onu taktiksel olarak disiplinli, oyunda çok sağlam buldum. Belirleyici bir gol attı, onun için iyi, sık sık bizimle çalışan ve Mart'tan beri oynamayan genç bir çocuk için ekstra bir adım.

Geçen sezon geldi, onu yedek takımda oynarken gördüm. Onu 19 yaşındayken oyunda belli bir kişiliğe sahip olduğunu görüyorum, çok fazla top kaybetmiyor, desteklerinde sağlam ve ayrıca sağdan sola oynayabildiği için çok yönlü.

“Kendisinden istenenleri çabucak basan ve hatalarını çok çabuk düzelten biri. Ve daha da önemlisi, grup adına çok özel bir sevgiye sahip.

“Onu başlattığında, ciddiyeti, eğitimi dinlemesi ve dinamizmi nedeniyle etrafında bir dayanışma duygusu yaşayacağını biliyorduk. Takdir edildi. "

Camara baştan sona hareket halindeyken, Mozambik'ten Reinildo Mandava eylem için listelenmemişti. Bu sonuç sayesinde, Stade Pierre-Mauroy devleri 32. Tur'a girdi.

Tüm yarışmalarda son yedi maçını kazanan Lille, Pazar günkü Ligue 1 hesaplaşmasında Brest'e karşı mücadele edecek. 2020-21 kampanyasında şu ana kadar 24 turdan 54 puan topladıktan sonra Fransız üst uçuş günlüğüne liderlik ediyorlar – en yakın rakipler Olympique Lyon'un iki puan üzerinde.