Zabaleta: Man City, Messi

Arjantinli, Barcelona'nın efsanevi hücum oyuncusuyla uzun süredir arkadaş ve onu Premier Lig'e transfer olmaya çağırdı

Contents

için 'mükemmel koşullar' sunuyor

Arjantinli, Barcelona'nın efsanevi hücum oyuncusuyla uzun süredir arkadaş ve onu Premier Lig'e transfer olmaya çağırdı

Lionel Messi'nin eski Arjantin milli takım takım arkadaşı Pablo Zabaleta, Messi'nin bu yaz Barcelona'dan Manchester City'ye transfer olması gerektiğine inanıyor.

Zabaleta kariyerinin en önemli dönemini Manchester City'de geçirdi ve kulübün Messi'nin gelişmesi için "mükemmel koşullar sunduğunu" söyledi.

Bir mali kriz Barselona'yı olumsuz etkilemeye devam ederken, Messi'nin yakın gelecekte İspanya'dan çıkacağı söyleniyor .

Zabaleta, Messi hakkında ne dedi?

Zabaleta Mirror'a şunları söyledi: "Lionel Messi Barcelona'dan ayrılmaya karar verirse ve en iyi ligde oynamak istiyorsa o zaman Premier Lig'i kendisi deneyimlemek zorunda." Bu onu ilgilendiren bir şey çünkü tanıdığım her oyuncu her zaman bana ne soruyor Premier Lig gibidir.

“Leo yıllardır La Liga'da ve İngiliz futbolunu deneyimlemesinin onun için büyük bir cazibe olacağını düşünüyorum.

"Ve Manchester City mükemmel koşulları sunuyor.

“Pep'i çok iyi tanıyor, [spor direktörü] Txiki Begiristain'i ve [genel müdür] Ferran Soriano'yu ve ayrıca [Sergio] Aguero'yu tanıyor. Leo'nun Barselona'dan ayrılması büyük bir karar olur. Ama istediği buysa, yerleşmesine yardım edebilecek insanların bulunduğu bir kulübe gitmesi onun için iyi bir şey olurdu.

“Bu kadar uzun süredir bir kulüpte bulunduğunuzda, yeni bir yere taşınmak çok tuhaf olabilir.

"Eminim Paris Saint-Germain ve Juventus gibi kulüpler de onu imzalamakla ilgilenecekler, ancak bence Barselona'dan sonra gitmek için en iyi yer City olacaktır."

daha fazla okuma