Giggs: Karışık ırk geçmişim nedeniyle farklı hissettim

Galler patronu, Cardiff'ten Manchester'a taşındıktan sonra bazı "tuhaf" anlar yaşadığını söylüyor

Galler patronu Cardiff'ten Manchester'a taşındıktan sonra bazı "tuhaf" anlar yaşadığını söylüyor.

Eski Manchester United yıldızı ve şu anki Galler menajeri Ryan Giggs, geçmişinden "son derece gurur duyduğunu" söylese de, karma ırk mirasından dolayı zaman zaman "farklı" hissettiğini söylüyor.

Giggs'in eski bir rugby oyuncusu olan babası Danny Wilson siyah, annesi Lynne Giggs beyaz ve eski Red Devils yıldızı, Cardiff'ten geçene kadar kendi geçmişini fark etmesine neden olan hiçbir şey yaşamadığını söylüyor. Manchester, babasının rugby kariyeri nedeniyle.

O noktada Giggs, "farklı" hissetmeye başladığını söylüyor, özellikle de çoğu insan onun karma ırk olduğunu tahmin edemedi.

ITV Wales'e , "Cardiff'te hiçbir şey yaşamadım. Yedi yaşındaydım, bu yüzden ondan önce çok şey hatırlayamıyorum. Manchester'a taşınana kadar değildi," dedi.

"Yaşadığım yerde babam çok iyi tanınıyordu çünkü o çok iyi bir oyuncuydu. Muhtemelen o kasabadaki takımın en iyi oyuncusuydu.

"Tahmin edebileceğiniz gibi, bana bakarsanız babamın siyah olduğunu düşünmezsiniz.

"Ama açıkçası herkes bunun babam olduğunu biliyordu ve babamın siyah olduğu çok açık, bu gerçekten ilk defa deneyimlediğimde. Bu biraz tuhaftı, çünkü bunu daha önce hiç yaşamadım."

Şöyle ekledi: "Tuhaftı çünkü Manchester'dayken okulumda hiç siyah insan yoktu. Bir veya iki. Ve tabii ki eve döndüğümde sadece babamın ailesiyle çevriliyim.

"Onu sevdim. Her yıl rıhtımda bir karnaval vardı ve oraya gitmeyi çok severdim. Benim için normaldi. Bu çeşitliliğe sahip olmak benim için harikaydı."

Giggs ve ekibi geçtiğimiz günlerde, Black Lives Matter hareketinin "önemli mesajı" na desteğini göstermek istediği için son Galler maçlarından önce diz çöktü.

Galler, uluslararası araya İngiltere'ye 3-0'lık dostluk mağlubiyetiyle başladı, ardından İrlanda'yla berabere kaldı ve Milletler Ligi maçlarında Bulgaristan'ı yendi.

Galler patronu, gösterinin ülkenin "ayrımcılığa veya ırkçılığa katlanmadığını" yinelemek için yapıldığını, "kendimle, personelimle ve ekiple ilgili hiçbir tereddüt olmadığını" ekledi.