"O yanımdaki Messi!" – Dest,

Genç bekçi, "özel" Arjantinli

kupaları hedef alan Barca takım arkadaşıyla tanışın.

Genç bekçi, hala "özel" Arjantinli ile birlikte oynamaya alıştığını itiraf etti.

Barcelona ve ABD erkek milli takımının bekçisi Sergino Dest, Lionel Messi ile ilk tanıştığı anda yıldızlardan etkilendiğini itiraf etti çünkü Amerikalı savunma oyuncusu, kulübünün bu yıl birkaç cephede yarışmaya devam edebileceğine inandığını açıkladı.

Dest, bu yaz Barselona'ya Ajax'tan katıldı ve bildirildiğine göre bu süreçte Bayern Münih'i geri çevirdi.

Savunmacı, uzun zamandır Barca hayranı ve özellikle Messi, şimdi Arjantinliyi takım arkadaşı olarak adlandırıyor.

CBS Sports'a konuşan Dest, Barcelona ikonu ile ilk tanıştığı anda yıldızların biraz şaşırdığını itiraf etti, ancak onunla birlikte oynamakta rahat hissetmeye başladığını da söyledi.

"İnanılmaz. Onu ilk gördüğümde spor salonundaydı, içeri geldim ve sağa baktım ve onu gördüm. Yüzüm 'Vay be, yanımdaki Lionel Messi' gibi parladı," dedi. .

"Bu özel. Onunla oynamak, ona pas vermek, topu ondan almak, dünyanın en iyi oyuncusuyla oynamak gerçekten özel."

"[Barca] dünyanın en büyük kulübü. Hayalimdeki kulüptü. Hayalim gerçek oldu.

"Hollandalı bir koçla oynamak için burada oynama seçeneklerim olduğunu hissettim. Onu Hollanda milli takımında oynamak istediği için tanıyorum.

"Konuştuk ve özellikle genç oyuncularla yeni bir proje yarattıkları ve yeni bir proje başlattıkları için bu kulüple ilgili iyi hisler duydum. Bu benim için mükemmel bir deneyim olacak."

Genç Amerikalının, yeni takım arkadaşı Messi ile nasıl iletişim kuracağını öğrenmesine rağmen , Barca'da geçireceği zaman için büyük umutları vardır .

Dest, şu anda İspanyolca dersleri aldığını ve Barselona'daki hayata alışmaya devam ederken Katalanca öğrenmeyi planladığını söylüyor.

Ve El Clasico'da yakın zamanda yaşanan bir gerilemeye rağmen Dest, Barca'nın hem şimdi hem de gelecekte şampiyonluklar için rekabet edebilecek bir takım olduğuna inanıyor.

Dest, gelecek yılın hem kulübü hem de ülkesi için büyük bir yıl olacağına inandığı için USMNT için de benzer umutları var.

"Kendimi gerçekten iyi geliştirmek istiyorum ve tabii ki kulüp ile büyük işler başarmak istiyorum" dedi. " Şampiyonlar Ligi , La Liga ve kupayı kazanmak istiyorum.

"ABD için, yazın elemelerimiz var. Elemeler veya Altın Kupa, emin değilim, ancak ABD ile her bir maçı kazanmak ve ardından 2022 Dünya Kupası'na katılmak istiyorum. I

"Bu hepimiz için önemli ve benim için Dünya Kupası'nda oynamak istiyorum."

Desteğin, Kasım ayında Galler'e karşı dostluk için toplanan USMNT'nin bir parçası olması bekleniyor.

Bundan önce, İspanyol devleri La Liga'da ve Şampiyonlar Ligi'nde karşılaştıkça Barca'ya alışmaya devam edecek, ancak savunmacı genç, yetenekli bir USMNT takımıyla birlikte büyümeye devam etmekten gerçekten heyecan duyduğunu söylüyor.

"Herkes fırsatlara gerçekten aç. Herkes ABD'yi harika yapmak istiyor" dedi.

"Şahsen benim için gerçekten çok çalışıyorum ve tam potansiyelime ulaşmak istiyorum, sadece kendim için değil, aynı zamanda ülke için de. ABD ile büyük işler başarmak istiyorum ve bence iyi bir neslimiz var.

"Umarım herkes aynı şeyi yapıyor ve çok çalışıyor. Umarım güzel bir şey başarabiliriz, umarım. 2022'de, ama kesinlikle 2026'da."