'Guardiola'nın tavrı son derece tatsızdı' – Porto patronu Conceicao, Man City yöneticisi

İspanyol tipik olarak kenarda vokaldi ve karşı numarası

'ü çarptı

İspanyol tipik olarak kenarda vokaldi ve zıt sayısının öfkesini kazandı

Porto teknik direktörü Sergio Conceicao, Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında "son derece nahoş" tavrından dolayı Manchester City teknik direktörü Pep Guardiola'yı eleştirdi.

Guardiola, Porto'nun Luis Diaz ile Etihad Stadyumu'nda 14 dakika içinde liderliği ele geçirdiğini gördü ve ardından City, altı dakika sonra Sergio Aguero'nun sakladığı bir penaltıyla seviye atladı.

Premier Lig devleri , Portekizli rakiplerine karşı 3-1'lik bir galibiyet iddiasıyla ikinci yarıda iki gol attı.

Hem Guardiola hem de Conceicao, İspanyol mevkidaşının davranışını çarparak, ikincisiyle maç sırasında özellikle kenarda aktifti.

Conceicao Portekiz medyasına verdiği demeçte, "Pep Guardiola'dan hakemlere baskı yapma, muhalif oyuncularla konuşma ve muhalefet sığınağı konusunda öğreneceğim çok şey var," dedi.

"O harika bir örnek. Bunu öğrenmeliyim. Diğer sığınağa kıyasla melektik.

"Çirkin sözler kullanarak ülkemiz hakkında konuştu. Guardiola'nın tavrı son derece tatsızdı. Tüm Manchester City sığınağı, eğer herhangi biri şikayetçi olsaydı, Porto bankıydı, çünkü bizim için çok zorlandık.

'guardiola'nın tavrı son derece tatsızdı' - porto patronu conceicao, man city yöneticisi

" Portekiz'deki hakemlerden özür dilemeliyim, çünkü haksız olduğumuzu düşündüğümde şikayet ediyorum, ancak bu oyunun yetkilileri ile VAR'daki üst kattaki yetkilileri karşılaştırdığımızda, uluslararası hakemlerin Portekiz'deki bizimkilerden öğreneceği çok şey var.

"Hakem, bu maçın sonucu üzerinde büyük bir etkiye sahipti. [Augustin] Marchesin şu anda bacağı kötü durumda çünkü ceza ödülünden önce faul almış."

Guardiola, maç sonrası yorumlarında Conceicao'ya seslenmedi, ancak Porto'nun oyuna nasıl yaklaştığına şaşırdığını itiraf etti .

“Ne kadar zor olacağını biliyorduk çünkü Porto ve Benfica Portekiz'in en iyi takımları. Galibiyet zihniyetine sahipler, her maçı kazanmak zorundalar ”dedi Guardiola.

“Arkada beş ile bu kadar defansif oynamalarına şaşırdım, sabırlı olmamız gerekiyordu ama ikinci yarıda kontra atakları kabul etmedik, set taşlarını kabul etmedik, koşmalarına izin vermedik. .

“Gerçekten iyi bir takıma karşı mükemmel performans gösterdik. Acı çekerken oyun kazanmak güzel. "

İki teknik direktör, Aralık ayı başlarında City, Şampiyonlar Ligi'nin 5. maç gününde Porto'ya gittiğinde tekrar karşı karşıya gelecek.