Robertson, Liverpool ve İskoçya zenginleştikçe 2020'nin “güzel anılarına” sahip olma konusunda nadir görülen bir durum

Reds defans oyuncusu, devam eden koronavirüs salgını sırasında kazanılan başarı ile kulüp ve ülke ile verimli bir yıl geçirdi

Reds savunucusu, devam eden koronavirüs salgını sırasında elde edilen başarılarla, kulüp ve ülke ile verimli bir yıl geçirdi.

Liverpool defans oyuncusu Andy Robertson, birçok kişi için silinmiş bir yılın "düşkün anıları" na sahip olduğu için 2020'de nadir olduğunu itiraf ediyor.

Bir koronavirüs pandemisinin devam eden etkisinin dünya çapında geniş kapsamlı sonuçları oldu.

Toplum bir bütün olarak sert bir şekilde etkilendi, ancak seçkin sporcular, yeni bir normal formda hayata devam etmek için serbest bırakıldı.

Anfield'daki Premier Lig yıldızları, Merseyside'dakiler tarafından 30 yılda tamamlanan ilk İngiliz üst düzey tacıyla bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirdi .

Bu başarıyı kutlamak için hiçbir taraftar yoktu, ancak Jurgen Klopp'un ekibi çabalarından haklı olarak gurur duyuyor.

Robertson, bu zaferde önemli bir rol oynadı ve aynı zamanda İskoçya'yı önümüzdeki yaz Avrupa Şampiyonası'na katılmaya kaptırdı.

Bir test takvim yılının sonuna yaklaşırken geriye dönüp bakmamız gereken çok sayıda zirve varken, Liverpool sol bek onun çoğundan daha şanslı bir konumda olduğunu kabul ediyor.

Robertson, Sky Sports'a "Yardım edemem ama güzel anılarla 2020'ye dönüp bakıyorum," dedi .

"Bu harika kulübün unvanını kazanmak için bu inanılmaz grupla 30 yıllık bekleyişi bitirdim.

"Ve ülkem için 23 yıllık bekleyişi sona erdirmeyi başardım. Bu, gözyaşlarına yaklaşma açısından bir maçtan sonra yaşadığım en duygusal şeydi.

"Ülke olarak bizler ve hayranlar olarak çok şey yaşadık ve uzun, uzun bir bekleyiş oldu.

“Bu sezon şimdiye kadar yaralanmalardan çok etkilendik ve bazıları kötü ve uzun süreli sakatlıklar oldu. Bu talihsiz bir durum ama sanırım bu yüzden büyük bir kadromuz var çünkü onları çağırmamız gerekiyor. "

Liverpool, geçen sezon rekor kıran bir stille elde ettikleri Premier Lig tacını korumaya çalışıyor.

Yerel üstünlük için bir savaş, bu sefer çok daha yakın dövüşmek gibi görünüyor, ancak Robertson, kupa yolunda kalmaya kararlı kalan bir taraf için yüksek hedefler belirliyor.

Kendimize toplam puan koymuyoruz ama tekrar 99 almak çok güzel olurdu (geçen sezon olduğu gibi).

"Ama bu sezonun çok daha sıkı geçeceğini düşünüyorum.

"Bence takımlar gelişti. Tottenham'ı görüyorsun, Leicester'ı görüyorsun, Chelsea'yi görüyorsun – hepsi çok gelişti."

Liverpool, en son maçında Leicester 3-0'ı geçmesine rağmen, mücadele edecek bir takım eksiklikleri olmasına rağmen, Atalanta'ya karşı Şampiyonlar Ligi gezisi ve bu hafta Brighton'a Premier Lig gezisi düzenledi.