ISL 2020-21: Ferrando ve çoğu denizaşırı oyuncunun antrenmana dönmesiyle, FC Goa hazırlıklarını hızlandırmak istiyor

Kulüpler yeni sezon öncesi hazırlıklarının son aşamasına girerken, dostluk anlaşmaları

Kulüpler yeni sezon öncesi hazırlıklarının son aşamasına girerken, dostluk anlaşmaları yine de zor.

Goa'da bir bio-balonda oynanacak olan Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) mevcut baskısı, sonuç olarak epeyce değişiklik görecek.

Takımların sezon öncesi hazırlıkları da salgının bir sonucu olarak zarar gördü ve bu nedenle, çok sayıda hazırlık maçı yapma olağan uygulaması bir olasılık olmayabilir.

Şimdiye kadar 11 ISL takımı arasında sadece bir dostluk olduğu bildirildi – Kerala Blasters ve Rahul KP'nin 2-0 galibiyette brace attığı Hyderabad FC arasında.

FC Goa , Clifford Miranda'nın rehberliğinde Ekim ayının ilk haftasından itibaren Old Goa'daki Ella Ground'da Ishan Pandita ve Seiminlen Doungel dışında Hintli birliğin çoğunluğu ile antrenmana başladı.

Pandita, Doungel ve Jorge Ortiz, Igor Angulo, Ivan Gonzalez, Alberto Noguera ve Edu Bedia'daki denizaşırı oyuncular, zorunlu karantinalarını tamamladıktan sonra sonunda baş antrenör Juan Ferrando ile kadroya katıldı. Şimdi, sadece kulübün Asyalı acemi James Donachie, ülkeye gelen en son kişi olduğu için grup eğitimine henüz katılmadı.

Ferrando, takımla yaklaşık yarım düzine seans yaptı ve 1 Kasım'da Jamshedpur FC'ye karşı sezon öncesi hazırlık maçı oynayacaklar, muhtemelen Gaur'ların üssünü Eski'den kaydıracağı Salvador do Mundo sahasında yapılacak. Kasım ayının ilk haftasında Goa.

isl 2020-21: ferrando ve çoğu denizaşırı oyuncunun antrenmana dönmesiyle, fc goa hazırlıklarını hızlandırmak istiyor

Ancak devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle güvenlik protokolleri ile hiçbir şey her zamanki gibi görünmüyor.

"Biz birkaç dostluk karar ama bunları onaylamadan önce biz birkaç onayları lazım" bir kulüp yetkilisi kadarıyla söz konusu diğer takımlara karşı oynarken olarak sezon öncesi işlemler hakkında Hedef anlattı.

Bu, Ferrando için daha önce deneyimlenen hiçbir şeye benzemiyordu, zira garson, tarafının test süreleri boyunca çalışma isteğini övdü.

"Karantinada olmadığımda, kendimi motive etmek ve işi verimli bir şekilde yapmak için benzer bir program izlemeye çalıştım. Yerde görevler tasarlıyorum, koçluk personelini yönetiyorum ve bu haftadan itibaren nasıl çalışacağımızı açıklıyorum ( Karantina dönemi sona erdi). Herkesin hem Javi'ye (Gonzalez, asistan ve kondisyon antrenörü) hem de bana yardım etme isteğinden gurur duyduğumu söylemeliyim. "Karantina dönemini tamamladıktan sonra dedi.

FC Goa, ISL League Winners 'Shield'ı savunmak için sezona giriyor. Ayrıca AFC Şampiyonlar Ligi grup aşamalarında oynama şansı elde edecekler.