ISL finali: Sandesh Jhingan'ın ilk lig şampiyonluğunu kazanma şansı

ATK Mohun Bagan Cumartesi günü 2020-21 ISL finalinde Mumbai ile karşı karşıya gelecek …

ATK Mohun Bagan 2020-21 ISL finalinde Cumartesi günü Mumbai ile karşı karşıya gelecek …

United Sikkim için profesyonel olarak ilk çıkışını yaptıktan sekiz yıldan fazla bir süre sonra Sandesh Jhingan, kariyerinde ilk lig şampiyonluğunu kazanma şansı ile bir finalde.

27 yaşındaki oyuncu, kariyeri boyunca oynadığı tüm kulüpler için arkada sadıktı, ancak şu ana kadar bir kupayı kaldıramadı.

2014'te ISL'nin ilk sezonunda Kerala Blasters'a imza atmadan önce I-League'de United Sikkim ve Mumbai FC için oynadı. David James'in himayesinde Sarı Ordu, o yıl turnuvanın finaline ulaştı ancak Atletico'ya yenildi. de Kolkata finalde.

Chandigarh doğumlu stoper, Kochi merkezli kulüpte ilk sezonunda 14 maça başladı ve etkileyici başlangıcı, Sezonun Yükselen Oyuncusu ödülünü almasına yardımcı oldu. Üçüncü sezonun sonunda yine finalde yer aldı, ancak Kochi'deki Jawaharlal Nehru Stadyumu'nda ev sahibi kalabalığın önünde bir penaltı atışının ardından hayal kırıklığı yaşadıktan sonra Atletico'ya tekrar kaybetti.

Jhingan, 2017'de Kerala Blasters'tan Bengaluru'ya, Blues'un Federasyon Kupasını kaldırdığı I-League kampanyası sırasında kredi vermişti. Ancak, şampiyonluk mücadelesinde önemli bir rol oynamak her oyuncunun hayalidir ve Jhingan bu rüyayı gerçekleştirememiştir.

isl finali: sandesh jhingan'ın ilk lig şampiyonluğunu kazanma şansı

"Tüm futbolcular gibi, şimdiye kadar ISL'yi kazanamadığım için de pişmanım. Finale ulaştıktan sonra bile kupayı kazanamamak her sporcu için acı verici. Ben de aynısını hissettim. Bu yüzden ATK Mohun ile ligi kazanmak istiyorum. Eski Kerala Blasters savunucusu sezon başlamadan önce Bagan'a bu kez kupaya dokunun "demişti.

Ve şimdi amacına yakın. Bagan, Mumbai Şehri'nin kendilerini beklediği ISL finalinde ve Cumartesi günü, 2020-21 ISL'nin kazananı belli olacak.

Jhingan, sakatlandığı ve tek bir maç bile oynayamadığı 2019-20 sezonu haricinde, Sarı Ordu'da normal ve kaptan olmuştu. Ancak sezondan sonra tekrarlanan kulüp düzeyinde başarısızlıklar, gümüş takımlara aç kalan Hindistanlı enternasyonal için çıkış kapısının sinyalini verdi.

Jhingan'ın ciddi bir sakatlıktan geri dönüşü dikkate değerdi. Bu sezon Mariners için her bir maça (ilk ayağı kaçırdığı play-off'ları saymadan) Antonio Habas'ın üç kişilik savunmasında bir stoper olarak başladı. Ligin en iyisi olan savunmaya 22 maçta sadece 17 gol atarak katkıda bulundu.

Mumbai Şehri'nin saldırısı finalde zor bir mücadele oluşturuyor ancak savunma onları uzak tutabilirse, Jhingan ilk lig şampiyonluğunu çok iyi kazanabilir.