Van de Beek'in Adam Utd hamlesi Van Basten tarafından çarpıldı

Hollandalı efsane, genç orta saha oyuncunun düzenli olarak oynamak için mücadele edeceği bir kulübe üye olma kararını eleştiriyor

Hollandalı efsane, genç orta saha oyuncusunun düzenli olarak oynamak için mücadele edeceği bir kulübe imza atma kararını eleştiriyor.

Eski Hollanda patronu Marco van Basten, Donny van de Beek'in Manchester United'a katılma kararını sorguladı.

23 yaşındaki oyuncu, yaz boyunca Ajax'tan Old Trafford'a taşındı, ancak şimdiye kadar normal oyun süresini güvence altına almak için mücadele etti ve kulübün Chelsea ile yaptığı son 0-0 berabere kullanılmayan bir yedek oldu.

Ole Gunnar Solskjaer Van de Beek'in zamanının geleceğini vurgularken , Patrice Evra Cumartesi günü Kızıl Şeytanların sadece genç Hollandalıya ihtiyacı olmadığını söyledi – orta sahadaki mevcut seçeneklerinden bahsederek.

Van Basten şimdi durumu değerlendirdi ve Van de Beek'in United'a imza atma fırsatına atlamaması ve bunun yerine daha düzenli oynayabileceği bir hamle beklemesi gerektiğini öne sürdü.

Van Basten, Ziggo Sport'a "Böyle bir çocuk için yılda yalnızca altı veya yedi kez oynamak çok kötü" dedi.

"Bu ritminiz için korkunç! Çok daha fazla kazanabilirsiniz, ancak nerede çalabileceğinizi de görmelisiniz.

"İmzalayabileceği beş yıllık bir sözleşmeyle mi ilgili? Hayır, bu saçmalık. O zaman Manchester United'a gitmemelisin, onunla ya da başka bir kulüp için beklemelisin. Her hafta futbol oynamak istemelisin, falan. bir kulüp kariyeriniz için kötüdür. "

Van de Beek'in menajeri , geçtiğimiz ay son haftalarda düzelmeyen bir durum olan oyuncunun oyun süresinin olmaması nedeniyle Red Devils'e saldırdı .

Sjaak Swart, VoetbalPrimeur'a "Bir yedek, hiç hoşlanmıyorum," dedi. "Oynamak için kalan dört dakika ile değiştirerek bunu kendim yapamadım. O zaman oturmama izin versen iyi olur."

Eski Ajax takım arkadaşı Hakim Ziyech, bu arada Van de Beek'i Old Trafford'a yerleşmeye çalışırken sabırlı kalmaya çağırdı .

Ziyech, "Man United'a taşındığında başlangıçta konuştuk, ancak durumu hakkında konuşmadık" dedi. “Bence onun da zamana ihtiyacı olacak, farklı bir ülkeden geliyor, farklı bir oyun tarzı.

“Ve her şeye alışmasının onun için de biraz zaman alacağından eminim ve sonra oradaki kadroya kalite getireceğinden eminim.

"Onun için şimdi en önemli şey sakin kalmak."