Rice, 'gerçek lider' Kane

West Ham orta saha oyuncusu, kısa uluslararası kariyeri boyunca bazı ilham verici figürlerden bir şeyler öğrenebilme şansından bahsetti

'ten ilham alırken İngiltere'nin kaptanlık hayalini ortaya koyuyor

West Ham orta saha oyuncusu, bugüne kadarki kısa uluslararası kariyeri boyunca bazı ilham verici figürlerden bir şeyler öğrenebildiği için servetinden bahsetti.

Declan Rice, uluslararası görevde Harry Kane ve Jordan Henderson ile birlikte çalışmanın, ona İngiltere kaptanı olmak için ne gerektiği konusunda bir fikir verdiğini söyledi.

İrlanda ve Üç Aslan arasında uzun süredir uluslararası bir çekişmeye maruz kalan West Ham orta saha oyuncusu, şimdi Gareth Southgate'in kaptanlığını yapma özlemlerine sahip.

Daha önce üç İrlanda dostluk maçında oynadığı için İngiltere tarafından 11 kez kapandı.

Kulüp düzeyinde ilham kaynağı Mark Noble olmuştur ve uluslararası düzeyde bir adım atarak ülkesini Kane'de yönetmek için ne gerektiğini görmüş.

İngiltere'nin Belçika ile Milletler Ligi çatışması öncesinde düzenlediği basın toplantısında, "Çocukken her zaman hayallerimden biri olan bir kaptan olmak bir şeydi," dedi. "Kaptanımız olarak Nobes ve ben, Takımda yükselen oyuncu olarak, teknik direktör Nobes oynamadığında bana kol bandını verdi.

"Adımlarımı atıyorum ve gerçekten şanslıyım, yol boyunca Noble gibi biri yardım edecek.

"Ben sadece 21 yaşındayım ve Liverpool veManchester City gibi büyük maçlarda takıma kaptanlık yapıyorum – bu uzun süre devam edebilir.

"Ürdün'e ve tüm kariyeri boyunca neler yaptığına bakarsanız, özellikle son birkaç yılda, öğrenmek ve daha iyi olmak benim için çok önemli. Toptaki niteliklerini biliyoruz ama oynayana kadar fark etmiyorsunuz onun yanında, liderlik nitelikleri O durmaksızın, her zaman iyi ve olumlu bir şekilde size bakıyor.

"Bu size rozet için savaşmanız için güven veriyor.

"Harry ile, onun varlığını her zaman hissediyorsunuz. İrlanda'ya karşı karışmamıştı ama önceden, soyunma odasında, herkesi hazırlıyor. Çocuklarla bireysel olarak konuşuyor. Benim gibi bir genç için, bir gelecekteki kaptan, bu harika. "

Rice, Pazar günü Belçika'ya karşı oynamayı hedeflerken, İngiltere hala İzlanda ve Hırvatistan'ı da içeren bir grupta üst sıralarda yer alıyor. Üç Aslan daha sonra Çarşamba günü İzlanda'daki evinde havuz sahne kampanyasını tamamladı.