Klopp, Real Madrid ve Barcelona'nın yorumlarına rağmen Salah'ın Liverpool'da 'çok uzun süre' kalmasını destekliyor

Forvet daha önce İspanyol devleri hakkında olumlu konuştu ve bir hamle üzerine spekülasyonları körükledi

Contents

Forvet, daha önce İspanyol devleri hakkında olumlu konuştu ve bir hamle üzerine spekülasyonu ateşledi.

Jurgen Klopp, Mohamed Salah'ın uzun vadede Liverpool'a tamamen bağlı olduğuna inanıyor.

Mısırlı forvetin kulüpteki geleceği, geçen yılın sonlarına doğru La Liga devleri Barcelona ve Real Madrid hakkında parlak sözler söyleyince şüpheye düştü.

Spekülasyon, Salah'ın Liverpool için çıktısını etkilemedi, çünkü bu dönem şimdiye kadar 17 golle Premier Lig skor çizelgelerine liderlik ediyor ve Reds patronu, önde gelen nişancısının Anfield dışında bir rota aramadığını düşünüyor.

Klopp, Salah hakkında ne dedi?

Klopp, Liverpool Echo'ya "Kendi oyuncularımı övmek zorunda olduğumda, ki bunu dürüst olmaktan hoşlanıyorum, ancak özellikle Mo'nun durumunda, sayılar kendileri için konuşuyor" dedi.

"Mo sadece golcü değil, aynı zamanda futbolcu olarak da gelişti. O bizim için çok çok önemli bir oyuncu ve umarım çok uzun bir süre de öyle kalacak."

Salah ne dedi?

Uluslararası Mısırlı, Noel'den kısa bir süre önce İspanyol tarafları hakkında olumlu konuşunca kaşlarını kaldırdı.

Salah, "Madrid ve Barselona'nın en iyi iki kulüp olduğunu düşünüyorum" dedi ve "Gelecekte ne olacağını kim bilir, ancak şu anda Liverpool ile Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi'ni tekrar kazanmaya odaklanıyorum."

Salah'ın yorumlarını takip eden haftalarda spekülasyon aşırı hız kazandı ve bazı raporlar Kızılların mutsuz bir oyuncuya para yatırmaya hazır olduğunu öne sürdü.

Klopp, 28 yaşındaki oyuncunun kulübe bağlı kaldığı şeklindeki duruşundan hiçbir zaman vazgeçmedi ve golün önündeki formu, oyuncunun Anfield'da mutlu olduğu inancını pekiştirdi.

daha fazla okuma