De Jong, Barcelona

Barcelona orta saha oyuncusu favori pozisyonunu, takım arkadaşlarını ve Ronald Koeman'ı tartışıyor.

Contents

'te hayata atıldı

UEFA.com'a konuşan Hollanda milli takımı, bir Barcelona oyuncusu olarak ilk sezonunu yansıtıyor.

Çarşamba: Juventus – Barcelona

Katalan yaşam tarzı ve ailesi hakkında

Barselona'da yaşam gerçekten çok rahat. Gerçekten çok iyi çünkü iklim gerçekten çok iyi, Hollanda'dakinden daha iyi. Kumsalımız var, dağlarımız var ve insanlar bana iyi davranıyor. Barselona'da yaşamaktan çok zevk alıyorum. Hollanda hakkında en çok özlediğim şey ailem. Ailemi ve bana yakın arkadaşlarımı seviyorum. Bence bu en zor şey. Ülkenin kendisi ve bir şehir olarak Barselona harika; daha çok aile ve arkadaşlar daha uzakta.

Barça'nın Hollanda bağlantısında

Klasik Barcelona Şampiyonlar Ligi golleri

Barselona'nın Hollanda'da gerçekten popüler olduğunu düşünüyorum çünkü birçok Hollandalı oyuncu Barcelona için oynadı ve elbette Johan Cruyff tüm zamanların en iyi Hollandalı oyuncusuydu; [o] burada oynadı ve kulüp üzerinde büyük etkisi oldu.

Ronald Koeman'ın Barça'ya katılmadan önce tavsiyesi üzerine

Onunla [bir yıldan uzun bir süre önce telefonda] konuştum ve Barselona'nın bir kulüp olduğu kadar bir şehir olarak da Barselona'ya gerçekten olumlu yaklaştı. Yani bana söylediği neredeyse tamamen olumluydu. Bana sadece dikkatli olmam gerektiğini, Barselona'da hayat gerçekten güzel olduğu için restoranlara çok fazla gitmemem veya çok yememem gerektiğini ve bazen tüm yıl boyunca tatilde olduğunuzu hissedebileceğinizi söyledi. Sadece "Buna dikkat edin ve geri kalanı için her şey gerçekten çok iyi" dedi. Günün sonunda ana bölüm futbol.

Koeman ile çalışma üzerine

De Jong and Koeman on international duty

De Jong ve Koeman, Getty Images aracılığıyla uluslararası görev VI-Images'ta

Bence aramızdaki, koçla aramızdaki iletişim gerçekten iyi ve [bana] bu pozisyonda benden ne istediğini kesinlikle söylüyor ve bence her şey gerçekten açık. O konuşurken, onu dinliyorsunuz çünkü bu yetkisi, bu gücü – nasıl açıklayacağımı bilmiyorum – ve tabii ki futbol hakkında çok fazla bilgisi var çünkü bence oyunu anlıyor ve daha önce harika bir oyuncu. Yani, sana bir şey öğretmeye çalışırsa, dinliyorsun.

Oyuncu olarak gelişmek üzerine

Bunu ya da bunu ya da bunu öğrendiğimi söylemenin her zaman zor olduğunu düşünüyorum. Bence genel olarak hem bir insan hem de bir futbolcu olarak gelişiyorsunuz çünkü Barselona'da sahip olduğumuz seviyede ve oynadığımız rakiplere karşı antrenman yapıyor ve oynuyorsanız, daha iyi hale geliyorsunuz. oyuncu.

Pivot pozisyonda oynarken

Frenkie de Jong passes to Lionel Messi

Frenkie de Jong, Lionel Messi Getty Images'a pas veriyor

Bir oyuncu olarak doğamda topu oyunun erken safhalarında almak ve oyunu kurmak istiyorum. Sanırım bu benim oyun tarzım, topu beklemekten, önden almaktan ve topa daha az dokunmaktan daha fazla. Sanırım pivot pozisyonunda yüksekte olmaktan daha rahat hissediyorum, ama aynı zamanda yüksek ön de oynayabilirim. Benim için o kadar önemli değil ama eğer seçmek zorunda kalırsam, örneğin mediapunta yerine çift pivot oynamayı tercih ederim (yanlış dokuz).

Barça takım arkadaşlarında

[Miralem Pjanić] 'in gerçekten iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Topta gerçekten rahat. Bence oyunu çok iyi görüyor ve şutu, pası, uzun pasları gerçekten iyi. Bu yüzden, ekibimize çok şey kazandıracak kaliteli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bize katıldığı için gerçekten mutluyum.

Takımınızda [Lionel] Messi varsa, elbette takımınızda dünyanın en iyi oyuncusu sizdedir, bu yüzden onu bir fark yaratmak için en iyi pozisyonlara getirmeye çalışıyorsunuz ve bence ona adapte olmamız gerekiyor. Topu fark yaratabileceği bir pozisyonda aldığında, her zaman sizin için yapacaktır.