Solskjaer, De Gea'yı Manchester United'da geçmiş zaferlerin boşa çıktığı konusunda uyardı

İspanyol kalecinin yeri Everton'a yaptığı hatalar nedeniyle tehdit altında

Contents

İspanyol kalecinin yeri Everton'a yaptığı hatalardan sonra tehdit altında

Ole Gunnar Solskjaer, David De Gea'yı önceki başarının Manchester United'da hiç kimsenin düzenli bir başlangıcı garanti etmeyeceği konusunda uyardı.

De Gea , Red Devils'in geçen hafta sonu Everton ile 3-3 berabere kaldığı birkaç hatadan dolayı eleştirildi.

Solskjaer, Gary Neville'in yaz aylarında satın alması gerektiğini söylemesi ile hedefte bir değişiklik yapmaya çağırıldı ve Norveçli, önemli olan tek şeyin mevcut performanslar olduğunu açıkça belirtti.

Ne söylendi?

Solskjaer, "Kimin en çok kupayı aldığı önemli değil" dedi . "Sahip olduğum kaleci departmanına sahip olduğum için çok şanslı bir konumdayım ve Dean'i [Henderson] gerçek rekabete geri getirmek bilinçli bir karardı."

Önceki birkaç sezonda Sheffield United'da krediden etkilenen Henderson, bir başlangıç noktası için bastırıyor ve hafta ortasında FA Cup'ta West Ham'a karşı temiz bir sayfa açarak zarar vermedi.

Solskjaer, Pazar günü ligde West Brom karşısında kimin başlayacağı konusunda zor bir kararla karşı karşıya olduğunu itiraf etti.

"Dean elbette onu dışarıda bırakmayı benim için gittikçe daha da zorlaştırdı çünkü ne zaman oynarsa oynasın gerçekten iyi yapıyor," dedi.

"İster sol bek, sağ bek, ister sol kanatta, ister sağ kanatta olun, takıma burada ve şimdi verdiklerinizle ilgili.

“Bence tüm takım, takımda olmak için performans göstermeleri gerektiğini biliyor.

"Demek istediğim, her pozisyonda 'Ben bir ilk tercihim' hisseden en az iki oyuncumuz var. Kalecinin pozisyonu sağ bek, sol bek veya orta ileri pozisyondan farklı değil.

"Performanslarınız ve takıma verdiklerinizle ilgili."

Solskjaer yapışmalı mı yoksa bükülmeli mi?

De Gea, on yıl önce Atletico Madrid'den kulübe katıldığından beri Old Trafford'da tartışmasız bir numara oldu.

30 yaşındaki çocuğun son hali ve Henderson'ın ortaya çıkışı Solskjaer'e bir ikilem yarattı.

De Gea'nın bankada çok fazla kredisi var ve Solskjaer geçmiş zaferlerin çok az önemli olduğunu söylese de, İspanyol onun yerini korumalı ve Henderson'ın Real Sociedad ile Avrupa Ligi 32 Turu'nun başına geçmesine izin vermeli.

Daha fazla okuma