Low'un yerine Almanya'nın patronu olan tek aday Klopp, Matthaus

Eski kaptan, Liverpool baş antrenörünün yakın gelecekte milli takımın başına geçmesini istiyor

'ü iddia ediyor

Eski kaptan, Liverpool baş antrenörünün yakın gelecekte milli takımın başına geçmesini istiyor.

Lothar Matthaus, Jurgen Klopp'un Almanya patronu olarak Joachim Low'un yerini alacak tek aday olduğunu iddia ediyor.

Low, 2014 yılında Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası zaferinin ardından ülkenin şöhretler listesindeki yerini sağlamlaştıran Almanya milli takımının başında 14 yıllık oldukça başarılı bir görev aldı.

60 yaşındaki oyuncu, bugüne kadar Almanya baş antrenörü olarak şaşırtıcı bir şekilde 187 maç gerçekleştirdi ve Salı gecesi İspanya ile oynanacak olan Milletler Ligi çatışması için taç çizgisine geri dönecek.

Bununla birlikte, Rusya'daki son Dünya Kupası'nda grup aşamalı bir çıkışla Almanya artık bir zamanlar olduğu gibi zorlu bir güç olarak görülmüyor, bu da birçok kişinin sığınakta bir değişiklik yapılması çağrısında bulunmasına neden oldu.

Low nihayetinde pozisyonunu korumayı başardı ve muhtemelen önümüzdeki yaz yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda görevde kalacak, ancak bazıları meşalenin yakın gelecekte geçmesinin kaçınılmaz olduğuna inanıyor.

Matthaus, Klopp'un kariyerinin son beş yılında Liverpool'da eşi görülmemiş bir başarının tadını çıkardığını gördükten sonra, en sonunda şu anki Almanya teknik direktörünün yerini alması gerektiğini düşünüyor.

Reds şefi, Anfield'da geçirdiği süre boyunca Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Kupası'nı teslim etti ve bir Bayern Münih efsanesi, Merseyside'ı bitirdiğinde uluslararası düzeyde gıpta ile bakılan bir göreve açık olacağına inanıyor.

Eski Almanya kaptanı Matthaus Sky Sport'a verdiği demeçte, "Olası adaylardan bahsettiğinizde, gelecekte herkesin isteyeceği tek bir kişi var ve o da Jurgen Klopp."

"Son derece başarılı, cana yakın ve hayranları ve medya arasında eşit derecede popüler.

"Liverpool'da bitirmesine çok uzak ve birkaç yıl içinde milli takım için zamanı olacak."

Matthaus, görevden alınmaktan kaçınmak için Low'un Almanya'yı Euro 2020 eleme aşamalarına yönlendirmesi gerektiğini ekledi: "İlk turdaki eleme, bir milli antrenör olarak elenmekle eşdeğerdir."

Almanya, geçen sefer Ukrayna'yı 3-1 yenerek havuzun zirvesine yükselen Milletler Ligi finallerine Grup A4 olarak katılmaya hak kazanmak için İspanya'ya karşı mağlubiyetten kaçınmalıdır.