Atletico Madrid, Fluminense yıldızı Marcos Paulo ile anlaşmaya yakın

19 yaşındaki kanat oyuncusu beş yıllık sözleşmeyi kabul etmeye yakın ve büyük olasılıkla önümüzdeki sezon öncesinde İspanyol tarafına katılacak

19 yaşındaki kanat oyuncusu, beş yıllık bir sözleşme imzalamaya yakın ve büyük olasılıkla gelecek sezon öncesinde İspanyol tarafına katılacak.

Goal , Atletico Madrid'in Fluminense'den Marcos Paulo ile anlaşmaya yakın olduğunu anlıyor.

19 yaşındaki saldırganın, beş yıllık sözleşme imzaladıktan sonra 2021-22 harekatı öncesinde İspanyol tarafına katılması bekleniyor.

La Liga liderleri Atletico, ajanı Lucas Mineiro ile haftalardır görüşmelerde bulunuyor ve temsilci şu anda bir anlaşmayı tamamlamak için İspanyol başkentinde.

Bu sezon 25 kez forma giyen ve üç gol atan Marcos Paulo, Brezilya tarafıyla olan sözleşmesi sezon sonunda sona erdiğinden, diğer takımlarla sözleşme öncesi anlaşmalar için pazarlık yapmakta özgür.

Bununla birlikte, gençlik sisteminden geçtikten sonra 2019'da kendisine atılımını sağlayan kulüpten ayrılmak istemiyor.

Atletico, İspanya'da sezon öncesi hazırlık raporundan önce Fluminense'deki kampanyayı bitirmesine izin vermeden önce bu ay bir anlaşma yapmayı bekliyor.

Portekiz Under-19 uluslararası takımı yakın zamanda Inter'e bir hareketle bağlantılıydı ve Fluminense başkanı Mario Bittencourt geçen hafta Torino ve Fransa'daki bir takımın da ona yaklaştığını söyledi.

Bittencourt gazetecilere şunları söyledi: “[Geçen Haziran'da bir teklifte bulunduk, personel ve oyuncu başka bir yerden bir teklif beklemenin daha iyi olduğunu anladı.

Oyuncu, Fransa'daki bir kulüp ile temasa geçti ve menajerleri ilginç bir değere sahip bir teklifin geleceğini bildirdi, ancak gelmedi.

“Yenileme fikrini pekiştirdik, yapabildiğimiz artışla önemli bir öneri yaptık. Oyuncu beklememizi istedi.

Ekim ayının sonuna gelindiğinde Torino'dan bir teklif geldi. Başkan olduğumdan beri Fluminense'nin aldığı tek resmi teklif buydu. Satın alma yükümlülüğü olan bir krediydi.

“Müzakereleri başlattık ve sporcu gitmek istediği için yenileme konusunda bize cevap vermedi.

“Fluminense'nin karşı teklifi yalnızca taksit ödemeleri içindi. Torino, Avrupa'da başka bir oyuncu buldukları için bize cevap vermedi. "

Devam etti: “Aralık ayında onu sevdiğimiz ve iki veya üç yıl daha kalmasını istediğimiz için bir yenileme teklifinde bulunduk.

“Sporcu bize bir cevap verecekti ve bu sayaç henüz gelmedi, Avrupa'dan veya başka bir kulüpten teklif almak için pencerenin sonunu beklemek istediğini söyledi.

Brezilya kulübünde kalmakla hiç ilgisi yok. Dün ajanları ile konuştum ve bakmak için Avrupa'da olduklarını söylediler. Bu insanlara kredi veriyorum. Bizim için iyi bir anlaşma yapmayı umuyoruz. "

Marcos Paulo, Fluminense için genel olarak 64 üst düzey maça çıktı ve 11 kez gol attı.