Al Nassr, Ahmed Musa'nın ayrılışını duyurdu

28 yaşındaki oyuncu, sekiz kez Suudi Profesyonel Lig şampiyonu olan

28 yaşındaki oyuncu, sekiz kez Suudi Profesyonel Lig şampiyonuyla iki yıl geçirdikten sonra Necd Şövalyesinden ayrıldı.

Suudi Pro Lig tarafı Al Nassr, Ahmed Musa'nın kulüpten ayrıldığını resmen doğruladı.

Şu anda serbest bir oyuncu olan 28 yaşındaki Musa'nın, profesyonel kariyerine Avrupa'da devam etmeyi umduğu için kulübe karşılıklı olarak yollarını ayırdığı bildirildi.

Sosyal medyadaki bir gönderide Necd Şövalyesi, ona en iyisini dileyerek jet topuklu ileri çıkışını kurdu.

Al Nassr tweet attı "Teşekkürler Nijeryalı şahin, gelecekte hepinizin en iyisini Ahmed Musa diliyorum!"

CSKA Moskova'da kredi büyüsünü tamamlayan Nijerya uluslararası, Leicester City'den dört yıllık bir sözleşme ile Asya ekibine katıldı.

Al Nassr, 2018 Fifa Dünya Kupası Rusya'yı üç maçta iki golle etkileyen eski Kano Pillars adamını yakalamak için birkaç Avrupa kulübünü yendi.

Haftalar sonra, Riyad'ın Kral Fahd Stadyumu'nda takımının Al Quadisiya'yı 3-0 dövmesiyle Suudi Profesyonel Ligi hesabını bir hat-trick ile açtı.

58 maçta 11 gol attı ve 14 asist yaptı ve takımın 2018-19 Saudi topflight diadem ve 2019 Saudi Super Cup'ı kazanmasına yardımcı oldu.

Geçtiğimiz günlerde hedefini önümüzdeki günlerde açıklaması beklenen Musa, uluslararası dostluk maçlarında Cezayir ve Tunus'a karşı oynayarak John Obi Mikel'i geride bıraktı ve bu süreçte 93. Nijerya kupasını aldı.

Nijerya U23'ün Benin Cumhuriyeti ve Burkina Faso'ya karşı bir gol attığı 2010 Wafu Uluslar Kupası' kazanmasına yardım ettikten sonra uluslararası ilgi odağı oldu.

Performansı, 2010 Fifa Dünya Kupası öncesinde A Milli Takım'a davet edildiğini gördü, ancak ayak bileği sakatlığı nedeniyle 30 kişilik kadroya giremedi.

Kolombiya'daki 2011 Fifa U20 Dünya Kupası'nda, eski Kano Pillars oyuncusu beş maçta üç gol attı ve Fifa'nın Adidas Golden Ball kısa listesine dahil edildi.

Ülkeyi gençlik düzeyinde temsil ettikten sonra, eski VV Venlo yıldızı ilk çıkışını 5 Ağustos 2010'da 2012 Afrika Uluslar Kupası elemelerinde Madagaskar'a karşı yaptı – 2-0 galibiyetinde Mikel'in yerine geldi.