Iheanacho: Leicester City

Nijerya milli takımı bu sezon gayet iyi durumda ve 34 yaşındaki oyuncunun grev partneri

'te Vardy ile birlikte oynamayı neden seviyorum?

Nijerya milli takımı bu sezon gayet iyi durumda ve 34 yaşındaki oyuncuyu grev partneri olarak alma arzusunu dile getirdi.

Leicester City'nin santraforu Kelechi Iheanacho, Jamie Vardy ile birlikte oynamayı sevmesinin birkaç nedenini vurguladı.

Nijerya milli takımı bu sezon King Power Stadium kıyafeti için etkileyici performanslar sergiliyor.

24 yaşındaki hücum oyuncusu, Cumartesi günü Brighton ve Hove Albion'a yaptığı grev de dahil olmak üzere yedi gol attı ve tüm müsabakalarda 26 maçta dört asist sağladı.

Iheanacho, Foxes'a yaptığı katkıdan çok memnun ve geçen sezon Premier League Golden Boost'u kazanan Vardy ile destek olmak yerine oynamak istediğini açıkladı.

Independent'a göre Iheanacho, "Yönetici için biraz zor çünkü herkesi kullanması gerekiyor ve sonra bir etki yaratmalıyız," dedi.

"Zamanımı beklemem gerekiyor ama şu anda işlerin nasıl gittiğinden eminim. Sadece çok çalışmaya ve fırsatları değerlendirmeye devam etmeliyim.

“Onunla oynamayı seviyorum (Vardy) çünkü arkasından koşabilir ve bana seçenekler verebilir ya da topu alıp derine inebilir. Onunla oynamayı seviyorum ama etrafta olmadığı zaman tek başıma oynayabilirim.

“Şimdi gelen hedeflerden memnunum. İyi hissediyorum."

Leicester'ın aralarında Harvey Barnes, James Maddison ve Iheanacho'nun son haftalarda daha fazla oyun süresinin tadını çıkarmasına yardımcı olan Ayoze Perez de dahil olmak üzere sekiz oyuncusu var.

Süper Kartallar forvet, eksik oyuncuları 'gururlandırmak' için Tilkiler için anlamlı etkiler yaratmak istiyor.

"Sakatlıklarımız var ama işi yapabilecek oyuncular var, bu yüzden sadece başımızı dik tutmamız ve aç olmamız gerekiyor," diye devam etti.

“Çok sayıda kaliteli oyuncuya sahibiz, bu oyuncular çok büyük, onları ve tüm bireysel niteliklerini gerçekten özlüyoruz.

"Dışarı çıkıp onları o kadar iyi temsil etmemiz gerekiyor ki evden izlediklerinde bizimle gurur duysunlar ve bu yüzden iyileşip geri döndüklerinde iyi bir yerdeyiz."

Iheanacho'nun, ayın ilerleyen günlerinde Benin Cumhuriyeti ve Lesoto'ya karşı 2022 Afrika Uluslar Kupası elemeleri için Nijerya'nın kadrosunda yer alması bekleniyor.