Ezenwa: Super Eagles kalecileri, Benin ve Lesotho

Heartland şut durdurucu 27 ve 30 Mart tarihlerinde Porto Novo ve Lagos'ta oynadıkları önemli maçların önüne kalecileri pompaladı

'e karşı önemli Afcon elemelerinde 'şansa' ihtiyaç duyuyor

Heartland şut durdurucu, kalecileri sırasıyla 27 ve 30 Mart'ta Porto Novo ve Lagos'ta oynayacakları önemli maçların önüne geçirdi.

Nijerya kalecisi Ikechukwu Ezenwa, Super Eagles'ın Benin ve Lesoto'ya karşı oynayacağı yarışlarda oynamak için çekişme içinde olan meslektaşlarına perde arkasındaki yardımını anlattı.

Ezenwa, Gernot Rohr'un 24 kişilik ekibine dahil edilmedi, çünkü Alman menajer, Sparta Rotterdam'dan Maduka Okoye, APOEL'den Francis Uzoho ve Enyimba'dan John Noble'ı no. Son Afrika Uluslar Kupası elemelerinde 1 yer.

Eleme serisinde 10 gol atmasına rağmen, Nijerya şu ana kadar dört maçta yedi gol yedi ancak 32 yaşındaki, ülkenin planlanan Afcon turnuvasında bir yer elde etmesine yardımcı olmak için 'küçük kardeşlerinin' yeteneklerinden daha fazlasına ihtiyaç duyduğuna inanıyor. Kamerun'da Ocak 2022.

“Hepsi harika kaleciler, onlarla birlikteydim ve onlar benim küçük kardeşlerim. Süper Eagles geldiğinde aynı şekilde, Enyeama bir kardeşi olarak beni karşıladı,”Ezenwa Hedefi anlattı.

“Harika kaleciler ve ülke için daha fazlasını yapmalarını diliyorum. Okoye, Uzoho ve Noble, sadece meslektaşlarımın iyiliği için dua ediyorum.

“Bazen çok iyi gidiyor olabilirsiniz ama şansınız olmadığında sorun olabilir. Ülke için ellerinden gelenin en iyisini yapabileceklerini biliyorum ve Tanrı'nın lütfu ve talihi dilerim, göreve kimin çıkacağı, özellikle de şans. Her zaman yaptığımız gibi, en azından bir oyun kalmış turnuvalara katılmaya hak kazanmalıyız. "

Cumartesi günü Porto Novo'da Benin'e karşı oynanan maçın ardından Süper Kartallar, Lesotho ile çatışmak için Lagos'a dönecekler ancak büyük toplantılarda koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle taraftarların Teslim Balogun Stadyumu'na gelmesi beklenmiyor.

Nijerya'nın 2018 Fifa Dünya Kupası elemelerinde kilit rol oynayan Ezenwa, final Afcon elemeleri gibi oyunlarda taraftarların etkisini anlattı.

Şöyle ekledi: “Futbolu daha ilginç kılan taraftarlar ama bunun gibi durumları görüyorsunuz, sadece uyum sağlamanız gerekiyor.

“NPFL'de, bazı mekanlara gittiğimizde, size oynama şevkini veren bir gürültü var ve stadyumda taraftarlar olduğunu biliyorsunuz. Ama şimdi fan yok, sorun olacağını sanmıyorum ama onları özleyeceğiz.

“Onların enstrümanlarının vücutta yükselttiği bazı şeyler var çünkü tüm ülkeyi temsil ettiğinizi biliyorsunuz. Bunları özleyeceğiz, ancak ülkemizi Uluslar Kupası'na hak kazanma mücadelesini durdurmayacak. "