Arjantin efsanesi Diego Maradona başarılı beyin ameliyatından sonra iyileşiyor, kişisel doktor

Eski Albiceleste forvet, bu hafta bir subdural hematom ameliyatı geçirdi

'ü doğruladı

Eski Albiceleste forvet, bu hafta subdural hematom için ameliyat oldu.

Kişisel doktoru Leopoldo Luque'ye göre Diego Maradona'nın beyin ameliyatı başarılı oldu ve Arjantinli büyük iyileşiyor.

60 yaşındaki Gimnasia y Esgrima La Plata baş antrenörü Maradona, Salı günü subdural hematom nedeniyle "rutin" bir operasyon geçirdi .

Eski Arjantin ve Napoli süperstarı, Buenos Aires eyaletindeki Olivos Kliniğine transfer edilmeden önce, anemi ve dehidrasyon endişeleri nedeniyle Pazartesi günü La Plata'daki Ipensa kliniğine kabul edildi.

Acil durum prosedürünün ardından gazetecilere verdiği demeçte Luque, "Hematomu başarıyla tahliye edebildim ve Diego ameliyatı çok iyi tolere etti" dedi.

"Diego kontrol altında. Yarın çıkarmayı planladığımız [sıvıyı çıkarmak için] küçük bir tahliyesi var. Hastanede kalması gelişimine bağlı olacak.

"Ama iyileşmesinin başlangıcı harikaydı. Ameliyattan sonra gösterdiği tepki umut verici."

1986'da Arjantin ile Dünya Kupası'nı kazanan ve Napoli'yi iki Serie A şampiyonluğuna taşıyan Maradona, 2019 yılından bu yana Superliga Arjantin kulübü Gimnasia'nın başında.

Geçtiğimiz Cuma doğum günü akşamı Gimnasia tarafının bir maç oynamasıyla kısa bir süre ortaya çıktığında kırılgan bir durumda göründü.

Gimnasia kendi evinde Patronato karşısında açılış maçını 3-0 kazandı.

Maradona, futboldan emekli olduktan sonra, tehlikeli derecede fazla kilolu olduktan sonra iki kez mide baypas ameliyatı geçirdiğinden ve Rusya'daki 2018 Dünya Kupası'nda hastalandığından bu yana bir dizi sağlık sorunu yaşadı.

Ertesi yıl mide iç kanaması nedeniyle hastanede bir büyü daha attı, kızı Gianinna, koçluk kariyerine devam ederek babasının "içeriden öldürüldüğü" korkusunu sosyal medyada dile getirdi.

Maradona kendi Instagram gönderisinde endişelerini reddetti: "Hiç ölmüyorum. Huzur içinde uyuyorum çünkü çalışıyorum. Gianinna'nın ne demek istediğini bilmiyorum.

"İnsan yaşlandıkça, yaptığınız şeyden çok geride bırakacağınız şeyleri önemsediğini biliyorum. Ben çok sağlıklıyım."