Man Utd efsanesi Scholes, neredeyse Everton'a katıldığını ve emekli olduktan sonra kendi botlarını almak zorunda kaldığını açıkladı U dönüşü

Red Devils simgesi, Phil Neville onu Toffees

Red Devils simgesi, Phil Neville onu Toffees ile bağlantı kurması için ikna etmeye çalışırken 2012'de rekabetçi futbolu bir kez daha denemeye karar verdi.

Manchester United efsanesi Paul Scholes, Phil Neville'in 2012'de emeklilikten çıkma kararı alındığında onu neredeyse Everton'a katılmaya ikna ettiğini açıkladı.

Eski İngiltere milli takımı, Old Trafford'da ilk takım yıldızı olarak 17 yıl geçirdikten sonra 2011'de botlarını astı .

Bununla birlikte, United'ın akademi kurulumunda bir koçluk rolünü doldurmasına rağmen, sahadan uzak bir hayatı mideye zor bulacaktı.

36 yaşında, Scholes rekabetçi futbola bir kez daha girmeyi seçti ve ona en yakın olanlara profesyonel bir U dönüşü yapacağını açıkladı.

Sir Alex Ferguson sonunda, Red Devils'in saflarına yeniden katılmanın modern zamanının yolunu açtı, ancak ancak Goodison Park'a yapılan çarpıcı bir hareketten sonra.

Scholes, DAZN'e Premier Lig aşamasına geri döndüğünü söyledi: “Eylül [2011] 'de Warren Joyce ve 23 yaş altındakilerle geldim ve her gün antrenman yapıyordum.

“Dört ay izin verdikten sonra muhtemelen yaptığım kadar zinde hissettim – ihtiyacım olan sadece molaydı. Joyce'a tekrar oynamak istediğimi söyledim – sadece oynamak istedim.

Nerede olduğu umrumda değildi. United'ın beni geri istemesini beklemiyordum. Phil Neville ile konuştum ve 'Gel ve Everton için oyna' dedi.

"Asla bir başkası için oynamak veya başka bir kulübe dahil olmak istemedim ama eğer sahip olduğum tek seçenek buysa, o zaman yapmış olabilirdim, bilmiyorum."

Scholes, Ocak 2012'de baş rakipleri Manchester City ile FA Cup derbi randevusu sırasında United ile yeniden ilgi odağı oldu ve çok az kişinin geldiğini gördüğü ve onu satın almasını gerektiren büyük bir görüşmenin ardından kariyerini 18 ay daha uzatacaktı. sır olarak saklamak için kendi botları.

Şöyle ekledi: “Bir sonraki adım müdür yardımcısı Mike Phelan olmalıydı. Onunla sabah 7.30'da konuşmuş olmalıyım çünkü önceki gece ne düşündüğünü görmek için çok gergindim ve bunun harika bir fikir olduğunu düşündü.

“O zaman geçilmesi gereken en önemli kişi daha var. Mick'i görür görmez menajeri görmeye gittim ve ona tekrar oynamak istediğimi söyledim.

"Kendimi zinde hissettiğimi ve kendimi iyi hissettiğimi söyledim ve" Burada oynamak ister misin yoksa başka bir yere mi gitmek istiyorsun? "

"Başka bir yere gitmek istememin hiçbir yolu yok. 'Pekala, kontratınızı halledeceğim' dedi ve bu beş dakika içinde oldu.

“David Gill'le telefondaydı ve sanırım 6 ay daha imzaladığım ertesi gündü. Ve sonra 'Ben ne yaptım?' Diye düşünürsünüz.

FA Cup'ta Man City oynamam için beni kadroya aldı. Bana kimseye söylemememi söyledi ve oyuncuların kesinlikle hiçbir fikri yoktu.

Karım biliyordu ve sanırım babama söylemiş olabilirim ama kimse bilmiyordu.

"Pazar günü yere iniyoruz ve takımım orada. Aslında çizme alamadım. Oynadığımı bilmiyorlardı.

Eğer Nike'dan gerçek bir çift isteseydim, bir şeyler döndüğünü anlarlardı. Yerel JJB'ye gittim ve o zamanlar 40 sterlin olduğunu düşünüyorum, ki bunun oldukça pahalı olduğunu düşündüm! "