'Inter Miami işi ortaya çıktığında, geri çeviremedim' – Neville, İngiltere ve Team GB rollerinden ayrılma nedenlerini açıklıyor

Eski Manchester United defans oyuncusu Futbol Federasyonu'na David Beckham'ın MLS kulübü

Eski Manchester United savunucusu, Futbol Federasyonu'na David Beckham'ın MLS kulübü için çalışma şansını geri çeviremeyeceğini söyledi.

Phil Neville Futbol Federasyonu'na (FA) Inter Miami'nin menajeri olarak çalışma şansının "geri dönmek için çok büyük bir fırsat" olduğunu söyledi.

Eski Manchester United defans oyuncusu, üç yıldan kısa bir süre sonra , Pazartesi günü İngiltere kadın milli takımının baş antrenörü olarak MLS kulübüne katılmak için görevinden ayrıldı .

Neville, bu yaz Tokyo'daki Olimpiyatlarda da İngiltere'nin kadın futbol takımının sorumluluğunu üstlenmeye hazırlandı , aylardır arzusunu dile getirdiği bir rol.

Ancak o olaydan sonra FA ile olan sözleşmesinin sona ermesiyle, mevcut Hollanda patronu Sarina Wiegman daha sonra Lionesses'i devraldığında, işverenlerine Inter Miami'deki bir rolün reddedemeyeceği bir şey olduğunu söyledi.

Neville, Cuma günü Miami patronu olarak yaptığı ilk basın toplantısında İngiltere ve Team GB'deki rollerinden ayrılma nedenlerini açıklayarak, "Harika bir iş yaptım ve kesinlikle harika insanlarla çalıştım" dedi.

"Söylemeliyim ki, birlikte çalıştığım oyuncular birlikte çalıştığım en iyi oyunculardan bazılarıydı ve birkaç hafta önce onlara veda ettiğim için üzüldüm, ama sanırım bazen kariyerinizde fırsatlar elde edersiniz geri dönemezsin.

"Bu fırsat ortaya çıktığında, FA'daki patronum Sue Campbell ile oturdum ve dedim ki: 'Bak, kontratımın bitmesine altı ay kaldı. Evet, bir Olimpiyat oyunumuz var, ama bu geri çeviremeyeceğim kadar büyük bir fırsat.

"Her zaman yapmak istediğim bir şey, Amerika'da çalışmak, ama harika bir futbol kulübü için çalışmak. Sue yoluma çıkmadı. Sue'ya izin verdiği için çok teşekkür etmeliyim rüyamı takip etmem

"Bu kadar büyük bir organizasyondan ayrıldığım için üzgünüm, ki başarılı olmaya devam edecek. Sarina'da harika bir iş çıkaracak ve umarım devam edip o altın madalyayı alacak olan bir koçları var. Hepsi son 10-15 yıldır uğraşıyor.

"Ama nihayetinde, hayatta bir fırsatın olduğunu düşünüyorum ve bence bu benim kavramam gereken en büyük fırsattı ve bunu herkesin yardımıyla yaptım. Önümüzdeki meydan okumayı gerçekten dört gözle bekliyorum."

Neville'in Inter Miami ile oynadığı rol, Valencia'da asistan olarak ve geçmişte hem İngiltere hem de Manchester United'da gençlik koçları olarak rol aldığı, erkekler maçında ilk koçu olarak onun ilk koçu olacak.

Ancak buna rağmen, bir sonraki meydan okumasında üstesinden gelmek için bolca tecrübesi olduğuna inanıyor.

"Çok fazla deneyimim var – kazananların etrafında olma konusunda çok fazla deneyimim var, bir oyuncu olarak kendimi kazanma konusunda çok fazla deneyimim var ama aslında İspanya'da Valencia ile, Manchester United'da ve İngiltere ile en üst düzeyde koçluk yapıyorum milli takım, Dünya Kupası'nda yarı finale çıkıyor "dedi.

"Burada inşa etmek istediğimiz şey açısından, kimlik hakkında konuştuk, halkla bağlantı kurmaktan bahsettik.

"Belirli bir şekilde davranmalıyız ve ben buna elit davranış diyorum. Elit davranış, her günün her dakikasında doğru şeyi yapmaktır.

"Bunu ben de bir oyuncu olarak yaşadım ve hem erkek hem de kadın oyunundaki en iyi oyunculardan bazılarıyla bu şekilde gördüm ve koçluk yaptım.

"Bu işe, bu değerleri bu futbol kulübüne, kazanmak için gerçekte ne yapılması gerektiği konusunda aşılamak için geliyorum. Sanırım bu nitelikleri ve ne gerektiğini biliyorum."