'Rahatsız edici bir durum' – Guardiola, Bartomeu tutuklamasına ağırlık verirken, Barselona'nın geleceği için umutlarını ortaya koyuyor

Manchester City patronu, eski kulübünün cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşır yaklaşmaz zirveye geri döneceğine inandığını söyledi

Contents

Manchester City patronu, eski kulübünün cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşır yaklaşmaz zirveye geri döneceğine inandığını söyledi.

Pep Guardiola, Camp Nou'daki 'Barcagate' soruşturmasının bir parçası olarak Pazartesi günü eski Barselona başkanının tutuklanmasının ardından Josep Maria Bartomeu'nun son tutuklanmasını "rahatsız edici" bir durum olarak nitelendirdi.

Bartomeu, Pazartesi'yi hapiste geçirdikten sonra, 58 yaşındaki eski Barca patronu ifade vermeme hakkına başvurduğu için Salı günü geçici olarak serbest bırakıldı.

Bartomeu'nun yanı sıra, kulübün İcra Kurulu Başkanı, Jaume Masferrer eski cumhurbaşkanlığı danışmanı Oscar Grau ve baş hukuk müşaviri Roman Gomez Ponti'nin de aralarında bulunduğu üç tutuklamanın daha yapıldığı anlaşıldı.

Guardiola, Bartomeu hakkında ne dedi?

Manchester City patronu basın toplantısında "Bu rahatsız edici bir durum ama umarım iyi biter," dedi. "Mahkeme suçlu olduğunu kanıtlayana kadar zaten masumdur."

Buna ek olarak Guardiola, Joan Laporta, Victor Font ve Toni Freixa'nın 7 Mart seçimlerinde kulübün başkanlığı için yarıştığı eski kulübüne dair büyük umutları olduğunu açıkladı.

"Sadece bir hafta içinde yeni bir başkanımızın olacağından endişeliyim," dedi. "Barselona'da zor bir durum ama yeni adamın önümüzdeki yıllarda liderlik etme cesaretine sahip olması gerekiyor. Mümkün olduğunca çok insan oy verebilir ve dünyanın en iyi kulübüne liderlik edebilir.

"Daha güçlü bir şekilde geri döneceklerinden oldukça eminim. Yeni başkan güvenle liderlik etmeli ve taraftarları bir araya getirmeli ve bu onları oldukları kulüp yapacaktır. Seçimi ve umarım başkan iyi olacak."

Guardiola'nın Barcelona bağları

Guardiola, kulübe 1984'te gençlik oyuncusu olarak katılan Barselona'nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından ve yöneticilerinden biri olarak kabul ediliyor.

2001 yılına kadar Barca'da forma giydi ve adına beş lig şampiyonluğu ile ayrıldı.

Guardiola daha sonra 2007'de Barcelona B'nin teknik direktörü olarak geri döndü ve bir yıl sonra üst düzey takımın hükümdarlığını üstlendi.

Guardiola'nın görev süresi boyunca, Barselona, ilk sezonunda La Liga, Copa del Rey ve Şampiyonlar Ligi'nin üçünü kazanan eşsiz bir egemenlik çağı oluşturdu.

Guardiola, 2012'de kulüpten ayrılmadan önce toplamda üç lig şampiyonluğu ve iki Şampiyonlar Ligi tacı kazandı.

daha fazla okuma