Arteta, Arsenal'in kredi yıldızı Odegaard

Norveçli orta saha oyuncusu, Real Madrid'den kiralık olarak katıldıktan sonra Arsenal'de olumlu bir başlangıç yaptı

Contents

ile 'ilişkiyi ileriye' götürebileceğini umuyor

Norveçli orta saha oyuncusu, Real Madrid'den kiralık olarak katıldığından beri Arsenal'de olumlu bir başlangıç yaptı.

Mikel Arteta, Arsenal'in Martin Odegaard'ın Arsenal'deki kredisini kalıcı bir anlaşmaya dönüştürmek istediğini ima etti.

Norveçli orta saha oyuncusu, Ocak transfer penceresinin sonuna doğru Real Madrid'den kiralık olarak Gunners'a katıldı .

Odegaard, Kuzey Londra'da hayata umut verici bir başlangıç yaptı – öyle ki Arteta , dünyanın en iyi oyuncularından biri olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi – ve Gunners koçu, oyuncuyu Arsenal'de kalmaya ikna edebilmek için umutlu. .

Ne söylendi?

Arteta, "Birkaç aydır Real Madrid'den Martin'imiz var ve her şeyden önce, takımına sahip olduğu tüm nitelikleri getirmeye çalışmak için bu zamanı maksimize etmeliyiz" dedi.

“Sezonun sonunda birlikte oturup bu ilişkiyi nereye taşıyabileceğimize karar vereceğiz. Şu anda sadece bize bağlı değil. "

Odegaard Arsenal'e ne getiriyor?

22 yaşındaki oyuncu, Vitesse ve Real Sociedad'da ödünç büyülerdeki kalitesini gösterdi ve soğukkanlılığı ve yaratıcılığı birçok hayran kazandı.

Soğukkanlılık, Leeds'e karşı 4-2 galibiyetindeki birincil yetenek setlerinden biri gibi görünüyordu ve Arteta, elinde bir lider olduğunu düşünüyor.

Arteta, "Sahada çok fazla karakter ve çok fazla zeka gösteriyor," dedi. Bir liderin sahip olması gereken özelliklerdir.

“Çok kısa bir süredir buradaydı ama çok çabuk adapte oldu. Oyunculardan ve kadrodan daha fazla saygı görüyor ve takım üzerindeki ağırlığı her hafta artacak. ”

Odegaard için bir anlaşma olası mı?

Arsenal kampından gelen göstergeler olumlu, bu yüzden satın alma tarafında istekli görünüyor.

Odegaard , memleketi Norveç'te Londra'da hayattan zevk aldığını ve kalış süresini uzatmayı reddetmediğini söyleyen bir röportaj verdi .

Real son sözü söyleyecek ve çoğu yaz aylarında transfer stratejilerine bağlı olacak.

İspanyol şampiyonlar yazın büyük bir imza atmak isterlerse, büyük olasılıkla fonları boşaltmaları gerekecek ve bu, Arsenal'in Odegaard için bir teklifle ilerlemesi için kapıyı aralık bırakabilir.

daha fazla okuma