Orlando Pirates orta saha oyuncusu Monare, ilk çıkışının bir “rüya başlangıcı” olduğunu söyledi

Yeni gelen kişi tam olarak uyumlu bile değil, henüz Bucs için ilk başlangıcında başarılı bir geçiş yaptı – Soweto Derby'de Kaizer Chiefs'e karşı galibiyet

Yeni gelen oyuncu tam olarak eşleşmedi bile, ancak Bucs için ilk başlangıcında başarılı bir geçiş yaptı – Soweto Derby'de Kaizer Chiefs'i yenerek

Thabang Monare, yeni kulübü Orlando Pirates'in bir MTN8 ilk ayak yarı final karşılaşmasında Kaizer Chiefs'i 3-0 yenmesine yardım etmekten daha iyi bir başlangıç isteyemezdi.

Monare, eski takımının ardından sezon dışında Sea Robbers'a katıldı, Bidvest Wits üst düzey franchise'larını Tshakhuma Tsha Madzivhandila'ya (TTM) sattı.

Monare, Wits'teki süresinin sonuna doğru diz sakatlığıyla mücadele etti ve yavaş yavaş tam zindeliğe geri dönüyor.

Nitekim geçen hafta sonu Orlando'da yapılacak Soweto Derbisi öncesinde bile, Bucs baş antrenörü Josef Zinnbauer orta sahadaki oyun kurucunun tam 90 dakika için hazır olmadığını açıklamıştı.

Bu, Monare Chiefs'e karşı 70 dakika sonra çıktığı için durumu kanıtladı. O zamana kadar Pirates zaten 2-0 üstündeyken işi tamamlanmıştı.

Bu kesinlikle Monare'den, savunmayı koruyan havalı bir kafaya sahip olmanın ve derin bir orta saha pozisyonundan oyun yapmanın önemini gösteren, zarif, klas bir performansıydı.

Zinnbauer, eski Clever Boys oyuncusunun Bucs makine dairesine getirdiklerinden çok memnun kaldı.

Monare'nin sahip olduğu deneyimi görüyorsunuz. Monare maçtan sonra SuperSport TV'ye verdiği demeçte, Monare top konusunda çok sakindi, seçenekler [verdi], oyunu sakinleştirdi, bu önemliydi ”dedi.

Pirates web sitesinde alıntılanan ilk çıkışını yorumlayan 31 yaşındaki Monare, daha çok şey geleceğine söz vermesine rağmen katkısından memnun kaldı.

“Yeni kulübüm için not almak iyi hissettiriyor ama daha da önemlisi, galibiyet almak harika” dedi.

“Bir süredir rekabetçi futbol oynamadım, bu yüzden açıkçası, rekabetçi oyunlar için uygunluğum istediğim yerde değil ama oraya varıyor.

"Cumartesi günkü sonuçtan memnunuz ve takım arkadaşlarıma ilk çıkışımı bir rüya başlangıcı yaptıkları için takdir etmek istiyorum, ancak beraberliğin henüz bitmediğinin de farkındayız, bu yüzden gitmiyoruz. kendimizin önüne geçmek için. "