'Kararları ben veririm' – Klopp, Chelsea'de

Mısırlı forvet, Reds ile hiç olmadığı kadar erken bir ev sahibi Premier Lig maçında Blues

Contents

'ü yenen 'yorgun' Salah'ı çıkarma seçimini savunuyor

Mısırlı forvet, Reds ile Blues'a karşı kendi evinde Premier Lig başlangıcında hiç olmadığı kadar erken çıktı.

Jurgen Klopp, Perşembe günü Chelsea'ye 1-0 mağlup olduğu 62. dakikada Diogo Jota adına Mohamed Salah'ı uzaklaştırdıktan sonra karar verme mekanizmasını savundu.

Klopp, Mısırlı forvet yerine Sadio Mane veya Roberto Firmino'yu çıkarabileceğini kabul etmesine rağmen, "şu anda doğru olduğunu düşündüğüm kararları" verdiğini söyledi.

Yenilgi ile Liverpool, tarihinde ilk kez Anfield'da üst üste beş maç kaybetti. Bu maçlarda sadece bir kez gol attılar.

Klopp, Salah altını nasıl açıkladı?

Teknik direktör BBC Sport'a Salah'ın kendisini atış hattından çıkarma çağrısını savunmadan önce "bu gece yoğunluğu hissettiği gibi göründüğünü" söyledi.

Klopp, "Risk almak istemedim," dedi. "Her şey yolunda, şu anda doğru olduğunu düşündüğüm kararlar veriyorum."

Klopp, Sky Sports'a "Sadece et bacakları getirdim," diye ekledi. "[Salah] bugün biraz acı çekmiş gibi görünüyordu, çok oyun oynadı.

"Sadio [Mane] veya Bobby [Firmino] 'yu çıkarabilirdim, hepsi açık ama o anda Mo gibi görünüyordu. [James] Milner onları biraz uyandırmak ve oyunda tutmak için satın aldık çünkü biz bir duruma ihtiyaç vardı. "

Salah'ın temsilcisi ne tweet attı?

Salah, Liverpool için kendi evinde oynadığı Premier Lig maçında hiç olmadığı kadar erken kaldırıldıktan kısa bir süre sonra, menajeri Twitter'da gizemli bir mesaj yayınladı.

Tek noktalama işaretinin Klopp'un ikamesiyle bağlantılı olup olmadığı belli değil, ancak bu hareket sosyal medyada vızıltı yarattı.

Salah ve Klopp arasındaki tarih nedir?

Salah'ın Liverpool'da geçirdiği zaman, çoğunlukla ilgili tüm taraflar için bir rüya olmuştur. Daha geçen hafta Klopp, saldırganın "çok uzun bir süre" Kızıllar için önemli bir oyuncu olacağını umduğunu ve menajerin genel olarak en çok gol atan oyuncunun vokal destekçisi olduğunu söyledi.

Bu sezon tek sarsıntılı an, Salah'ın Midtjylland'a karşı Şampiyonlar Ligi'nin ölü kauçuk maçında kaptan için küçümsendiği için "çok hayal kırıklığına uğradığını" söylediği tartışmalı bir röportajdı. Kısa süre sonra Crystal Palace'a karşı yedeklendi, ancak olay o zamandan beri, en azından kamuoyunda çözülmüş gibi görünüyordu.

daha fazla okuma