Iswekha: Zoo FC, yeni sezon

Kericho merkezli taraf geçen sezon küme düşme bölgesinden kurtulmak için mücadele etti ve taktikçi aynı

öncesinde savunmayı düzeltmeyi hedefliyor

Kericho merkezli taraf, geçen sezon küme düşme bölgesinden çıkmak için mücadele etti ve taktikçi bundan kaçınmak istiyor

Zoo FC antrenörü Herman Iswekha, yaklaşan harekat öncesinde kendi tarafının savunmasının daha fazla eğitime ihtiyacı olduğunu belirtti.

Perşembe günü, Rift Vadisi merkezli taraf, Wazito FC'yi Kericho Yeşil Stadyumu'nda karşıladı ve sezon öncesi hazırlık maçında 2-1 galip geldi.

Boniface Omondi, çay çiftçileri için Collins Neto ve Anami Derrick sayıları ile ziyaretçiler için tek golü attı.

"Ben özellikle ilk hedef ödün sonra gösterdi ruhu ile mutluyum" Iswekha Cuma günü Hedef anlattı.

"Dostluk maçı olmasına rağmen ruh oradaydı; oyuncuların oyunu kazanmak istediğini görebiliyordunuz ve sonunda kazandılar.

"Sorunum arkadaydı, özellikle merkezi savunmada bir anlayış oluşturmak için yeterli zamanımız olmadı. Pascal [Ogweno] yeni ve diğerleriyle antrenman yapmadı, bu yüzden lig başlamadan önce savunucularımla birkaç seansa ihtiyacımız var. "

2020/21 Futbol Kenya Federasyonu (FKF) Premier Liginin, Kericho merkezli tarafın Bandari FC'ye bir gün sonra oynamasıyla 20 Kasım'da başlaması planlanıyor.

Iswekha, "Bizim için kesinlikle zor bir oyun olacak, ancak elimizden gelenin en iyisini yapmak ve zirveden başlamak istiyoruz," diye ekledi.

"Geçen sezon dipten inmek için mücadele ettik, ancak bu sefer bundan kaçınmak istiyoruz. Her şey iyi hazırlıklar yapmakla ilgili ve lig başladığında hazır olacağız."

Üst kademe takımların transfer anlaşmalarını FKF tarafından onaylandığı üzere 6 Kasım Cuma gününe kadar tamamlamaları gerekiyor.

"Futbol aktivitelerinin yeniden başlamasında gecikme yaşayan Covid-19'un etkisi ve özellikle Kisumu All-Stars ile Vihiga United arasındaki sezon sonu play-off maçları nedeniyle … birincil kaydı bilgilendirmek istiyoruz. Başlangıçta 2 Kasım 2020'de kapanması planlanan devir süresi 6 Kasım 2020 Cuma günü kapanacak şekilde uzatılmıştır. "dedi.

Sonunda, Vihiga United, Kisumu All-Stars'a karşı playofflarda 5-3 maç sonrası penaltı galibiyetinin ardından en üst seviyeye yükseldi.

İki takım, iki ayak üzerinde toplam 3-3 skor çizgisine kadar oynadı.