Posta Korucuları, Omollo'nun Gor Mahia

Mailmen, taktikçilerinin kendileriyle sözleşmeli olması ve takımı AFC Leopards'a karşı lig açılışına hazırlaması için ısrar ediyor

için geçici koç olarak atanmasını reddetti

Mailmen, taktikçilerinin kendileriyle sözleşmeli olduğu ve takımı AFC Leopards'a karşı lig açılışına hazırladığı konusunda ısrar ediyor.

Posta Rangers kategorik olarak baş antrenörleri Sammy 'Pamzo' Omollo'nun hala kulübe sözleşmeli olduğunu ve başka bir takım için anlaşma yapmadığını belirtti.

Pazar günü, Kenya Premier Ligi ( KPL ) şampiyonları resmi sayfalarında , eski Harambee Stars savunucusunu Caf Şampiyonlar Ligi maçları sırasında takımı geçici olarak idare etmesi için tuttuklarını doğruladılar.

Bu, Afrika Futbolu Konfederasyonunun (Caf), K'Ogalo'nun şu anki antrenörü Roberto Oliveira Goncalves'in, Caf 'A' antrenörlük yeterlilik belgelerine sahip olmadığı iddiasıyla Ruanda APR'sine karşı ön tur maçında taç çizgisine adım atmasını yasaklamasının ardından gerçekleşti .

Ancak, Goal , Gor Mahia'nın atamasını onaylayan açıklamasına rağmen, artık ebeveyn kulübü Rangers'ın, koçlarının farklı bir kulüpte başka bir rol üstlendiğinin farkında olmadıklarını anlıyor ve hala sorumlu olduğunu ve takımı FKF Premier Lig açılışına hazırlıyor. Cumartesi günü Posta Rangers'a karşı.

"Pamzo 'hala [Posta Rangers] koçu, bugün [Pazartesi] Jamhuri Showground'da takımı eğitti, ondan başka bir kulüp için anlaşma imzalayıp imzalamadığını duymadım, tüm bu hikayeler onları sosyal medyada gördü , ”İsmini vermek istemeyen bir kulüp kaynağı Pazartesi günü Goal'a söyledi.

"Pamzo'nun bizimle devam eden bir sözleşmesi var ve Cumartesi günü yapılacak olan AFC Leopards'a karşı lig açılış maçına odaklanıyor."

'Pamzo' açılışında Gor Mahia şunları söyledi: “Gor Mahia, Kenyalı Premier Lig koçu Sammy 'Pamzo' Omollo ile bir Caf ön maçında Ruanda'nın APR'sine karşı takımın stand-in koçu olma konusunda anlaştı.

"Bu, Caf'in baş antrenörü Roberto Oliviera'nın, Caf yönergelerine göre, yeni düzenlemelere göre herhangi bir Kafe bağlantısında takımı yönetmek için gerekli niteliklere sahip olmadığı için diskalifiye edilmesinden sonra geliyor."

Gor Mahia başkanı Ambrose Rachier, kulüp tam zamanlı koçuyla sorunu çözdüğü için eski savunmacının geçici olarak katıldığını doğruladı.

Rachier, "Şu anki koçun Caf ile olan sorununu çözmeye çalışırken, Ruanda'daki takımın stand-in koçu olma konusunda Sammy Omollo'ya karar verdik" dedi.

"Bu, Sammy'nin sorun çözülene kadar taç çizgisinde olmasına izin verilmediği için teknik sırayı yöneteceği anlamına geliyor."

Kenyalı şampiyonlar, haftanın ilerleyen günlerinde Ruanda'nın Kigali'de ev sahibi olarak oynaması için ülkeyi terk edecek ve toplam kazanan yarışmanın bir sonraki aşamasına geçecek.

Gor Mahia, Caf Şampiyonlar Ligi grup aşamasına asla ulaşamadı.