Formda UPDF FC

Kulüp, performanslarının yıl sonu değerlendirmesinin ardından yıldızların serbest bırakıldığını doğruladı

tarafından piyasaya sürülen beş Kyamera arasında

Kulüp, yıldızların performanslarının yıl sonu değerlendirmesinin ardından serbest bırakıldığını doğruladı.

Premier Lig tarafı Uganda Halk Savunma Kuvvetleri (UPDF FC), sezonun yeniden başlamasından önce beş oyuncu yayınladı.

Kaleci Tony Kyamera, kanat oyuncusu Juma Ssebaduka ve savunmacılar Najib Gwaidu Tusaba, Fred Okot ve Ronnie Kisekka, ligin yeni çocukları tarafından bırakılan oyuncular.

UPDF İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ashraf Miiro'ya göre, beş yıldız, 2020'nin sonunda performanslarının genel bir incelemesinin ardından serbest bırakıldı.

“Biz aracılığıyla-a-vis kulüpte güncel talepleri ve basınca kulübü hizmet etmek bağlılıklarının inceleme sonrasında Kyamera, Ssebaduka, Tusaba, Okot ve Kisekka dahil beş oyuncu serbest bırakılmasına karar,” Miiro anlattı Kawowo Spor . "Bu nedenle, serbest bırakılmaları için profesyonel davranıştan performanstan işteki bağlılığa kadar değişen faktörler."

Serbest bırakılan oyuncular sezon başlamadan önce imzalandı ve Kyamera, kulübün geçerli ulusal kimlik belgeleri elde etmede zorluklarla karşılaştığı sırada onu tutmanın makul olmadığını düşündükten sonra Express FC'den geldi.

Yusuf Wasswa ve Douglas Kisembo'nun rekabeti, düzenli olarak birinci takıma girmeyi başaramadığı için işleri onun için daha iyi hale getirmedi.

Bright Stars'tan imzalanan Ssebadduka'nın pasaportun yanı sıra ulusal kimlik kartı ile de sorunları vardı.

Çıkışa göre, Okot ve Kisekka'ya, sözde zayıf bağlılıkları ve işteki bağlılıklarını birçok kez etkileyen şüpheli profesyonel olmayan davranışlar nedeniyle çıkış kapısı gösterildi.

Miiro, beş yıldızın serbest bırakılmalarının ardından tazmin edilmeyeceğini ve kulübün kendilerine aynısını ilettiğini belirtti.

"Kesinlikle, serbest bırakılan oyuncular için yedek parça arayacağız. Ligin Şubat 2021'de yeniden başlamasından önce kulübümüzü güçlendirmemiz gerekiyor, ”diye ekledi eski hakem.

UPDF, sezonda oynadıkları beş galibiyetten dördünü perçinledikten sonra mevcut liderler. Galibiyetler, Kitara FC'ye karşı 5-1 galibiyet kaydetmeden önce 3-0 gönderdikleri Busoga United'a karşı geldi.

Her iki maçtan da 2-1 galibiyet aldıktan sonra BUL FC ve Police FC'den altı puan topladılar. Ordu kıyafeti, Kyetume FC onları 1-0 mağlubiyete mahkum ettiğinde puan kaybetti.

Lig, Kamerun'da düzenlenecek Afrika Uluslar Şampiyonası'nda (Chan) milli takıma uygun bir alan sağlamak için bir aydan fazla sürecek bir ara verdikten sonra 13 Şubat'ta yeniden başlayacak.