"Messi durdurulamaz ve Ronaldo bir makinedir" – Dünya Kupası galibi Rami, tüm zamanların en iyileriyle yüzleşmeyi düşünüyor

Eski Fransa uluslararası savunma oyuncusu, Barcelona ve Juventus süperstarlarıyla düzenli olarak karşılaştı ve yeteneklerini hayranlıkla izliyor

Eski Fransa uluslararası savunma oyuncusu, Barcelona ve Juventus süperstarlarıyla düzenli olarak karşı karşıya geldi ve yeteneklerine hayran kalıyor

Adil Rami, Dünya Kupası kazanan bir defans oyuncusu, ancak o bile Lionel Messi'nin durdurulamayacağını ve Cristiano Ronaldo'nun "bir makine" olduğunu kabul ediyor.

Şu anda Portekiz tarafındaki Boavista'da kitaplarda bulunan son derece deneyimli orta yarı, yıllar boyunca düzenli olarak tüm zamanların en iyileriyle karşı karşıya kaldı.

İspanya'da 2015 ve 2017 yılları arasında Sevilla ile iki yıl geçirdi ve Messi ve Ronaldo güçlerinin zirvesindeyken Barcelona ve Real Madrid ile kornaya girmesine izin verdi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Rami, aralarında 11 Ballons d'Or'u paylaşan iki oyuncuya karşı zorlu bulduğunu itiraf ediyor .

Eski Fransa milli takımı, RMC Sport'a bağlanması neredeyse imkansız olan iki hücum yeteneğini kontrol altına almaya çalışma deneyimlerini anlattı: “Lionel Messi, sahada hiçbir şey yapamayacağımızı hissettik. Savunamayız, her zaman doğru pasa sahip. Bir hediye.

Ama Ronaldo ile ilgili beni etkileyen şey, harcadığı işin miktarı.

Onu ilk gördüğümde Frejus'tan ayrılıp Lille'e vardığımda oldu. O sırada Şampiyonlar Ligi'nde oynuyorlardı. Onu gördüm ve 'bu harika!' Dedim.

“Bir süre sonra onunla La Liga'da tanıştım … bir makine.

Maçtan sonra aileyle yemek yemeye gittim ve bana 'yani, Ronaldo mu?' Diye sordular. Onlara ne kadar sert olduğu konusunda şok olduğumu söyledim, bir gram yağ değil!

İlk maçlarda biraz stresliydim. Unai Emery ona hiç yer vermememi, ayaklarımın üzerinde kalmamı ve örtünmemi söyledi çünkü o grev yaptığında bitti. "

Rami, Portekiz süperstarına karşı her dizilişinde Ronaldo'ya yaklaşmakta zorlanırken, Juventus'un solisti ile şaşırtıcı bir bağ kurdu ve bunu kanıtlayacak bir dizi hatıraya sahip.

Şöyle ekledi: “Sahip olduğum tüm Messi ve Ronaldo formaları ile kendime Los Angeles'ta bir villa satın alabilirim!

“İlk kez Ronaldo'yu görmeye gittim, o kabul etti. Tekrar oynadık, ona bir kez daha sordum ve gömleğini bana tekrar verdi … ve çok saygılı, her seferinde benimkini alıyor.

Daha sonra Real'e karşı oynarız ve kazanırız. Maç sırasında ona formasını soruyorum, gülüyor ve kaç tane olduğumu soruyor ama kabul ediyor.

Sonunda ona sormayacağım, görüyorum ki soyunma odasına çok sinirlenmiş bir şekilde dönüyor. Sonra beni aradı, yanıma geldi, formasını çıkardı, benimkini vermem için beni bekliyor ve iyi şanslar diliyor. Yüksek sınıf."