Oussama Idrissi: Sevilla kanat oyuncusu Ajax'a kiralık

Fas uluslararası takımı, 2020-21 kampanyasının geri kalanı için Julen Lopetegui'nin Los Nervionenses'in Hollandalı üst uçuş tarafı ile birlikte çalıştı

katıldı

Fas milli takımı, 2020-21 kampanyasının geri kalanında Julen Lopetegui'nin Los Nervionenses'inden Hollandalı üst uçuş tarafı ile takım oluşturdu

Sevilla, Faslı uluslararası Oussama Idrissi'yi satın alma seçeneği olmadan Eredivisie devleri Ajax Amsterdam'a ödünç verdi.

Johan Cruyff Arena'ya geçiş, kanatçının AZ Alkmaar ile muhteşem bir gezi sayesinde 2020'de Estadio Ramon Sanchez Pizjuan takımına katılmasının ardından menajer Julen Lopetegui'nin altında düzenli oyun süresi elde edememesinin ardından çok yakın oldu.

Devam eden sezonda, Idrissi yalnızca üç İspanyol üst uçuş oyunu topladı – hepsi yedek olarak.

Ajax'ta Sevilla'nın ona beş yıllık bir anlaşma verdiğini gören kayda değer formunu yeniden keşfetmesi bekleniyor.

İspanyol üst düzey ekibinden yapılan açıklamada, "Sevilla FC ve Ajax Amsterdam, Oussama Idrissi'nin sezonun geri kalanında, satın alma seçeneği olmaksızın kredi transferi konusunda bir anlaşmaya vardılar" dedi .

Hollanda doğumlu Faslı kanat oyuncusu, yaz transfer pazarında Kulübüne geldi ve üç La Liga maçında, üç Şampiyonlar Ligi fikstüründe ve Sevilla'nın Copa'daki dört maçında oynadıktan sonra daha fazla dakika arayışı içinde doğduğu ülkeye geri dönüyor. del Rey, iki asist yaptığı yerde.

"Sevilla FC, Idrissi'ye bağlılığı ve profesyonelliği için teşekkür ediyor ve Amsterdam'da sezonun geri kalanında ona en iyisini diliyor."

24 yaşındaki, Erik ten Hag'ın 'iyi ekibinin' bir parçası olma arzusunu ifade ederken Tanrıların Oğulları'na katılmaktan çok mutlu.

Idrissi kulübün web sitesinde "Çok mutluyum. Ayrıca bu güzel stadyumda oynamaktan ve çok iyi bir takımın parçası olmaktan onur duyuyorum" dedi .

"Ajax geldi ve sonra hızlı bir seçim yapmak zorunda kaldım. Artık bu kulübün formasını giyebiliyor olmam futbola büyük keyif veriyor.

"Sevilla'dan ayrıldığımı gerçekten hesaba katmadım, ama sonra Ajax geldi. Kimsenin bana tavsiye vermesi gerekmedi, çünkü böyle bir teklifi bu kadar çabuk geri çevirmiyorsun."

Ten Hag'ın yanında yurttaşlar Zakaria Labyad ve Noussair Mazraoui, Lassina Traore (Burkina Faso), Andre Onana (Kamerun) ve Mohammed Kudus (Gana) arasına katılan Idrissi, yeni takımı için selam vermeyi dört gözle bekliyor.

"Ben üzerime düşeni yapmaya çalışacağım. Buradaki gelecek parlak. Güzel şeyler göstermeyi umuyorum" diye devam etti.

"Üç cephede aktifiz ve iyi bir başlangıç pozisyonumuz var. Futbolun ruhu ve kalitesi korunmalı. Sonra oyuncular ve taraftarlar için çok güzel aylar var."