Danimarka, Norveç, İsveç kitap finalleri spotları

Danimarka, Norveç ve İsveç İngiltere'ye katılma konusunda Hollanda ve Almanya sahiplerine katıldı: grupların nasıl durduğunu görün.

Contents

UEFA Bayanlar EURO elemeleri, 6-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında oynanan finallerde ev sahibi İngiltere'nin yanı sıra 15 sıra için yarışan 47 takımla devam ediyor.

Nitelendirme nasıl çalışır?

 • Grup birincileri ve kendi bölümlerinde birinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci taraflara karşı en iyi dereceyi elde eden üç ikincisi , final turnuvasında ev sahibi İngiltere'ye katılacak.
 • Diğer altı ikinci takım, 16 takımlık finallerde kalan üç yatak için Nisan ayında oynayacak .

Oyun Durumu

 • Kalifiye: Danimarka, İngiltere (ev sahibi), Almanya, Hollanda (sahipler), Norveç
 • Grubun ilk ikisinde doğrulandı : Avusturya, Belçika, Fransa, İtalya, Rusya, İsviçre

A Grubu : Hollanda (sahipler, nitelikli), Rusya, Slovenya, Kosova, Türkiye, Estonya

 • Hollanda, grupta üst üste sekizinci galibiyet için Cuma günü Estonya'yı 7-0 mağlup ederek İngiltere'deki unvanlarını korumalarını garantiledi. Rusya, Slovenya'yı 1-0 yendi, ardından Salı günü Türkiye'yi 4-2 yenerek Kosova'nın Hollandalılara 6-0 yenilmesinin ardından ikinci sırayı aldı.
Netherlands celebrate their qualification

Hollanda kalifikasyonunu kutluyor Getty Images

Grup B : Danimarka (nitelikli), İtalya, Bosna Hersek, İsrail, Malta, Gürcistan

 • Danimarka, beş yıldır evinde kaybetmeyen İtalya'da Salı günü 3-1 kazandı ve dokuz üzerinden dokuz galibiyet elde etti ve en kötü üç yarışmacıdan biri olarak kalifiye oldu. İtalya önceki yedi maçını da kazanmıştı ve en azından bir play-off oynayacağından eminler; 1 Aralık'ta Danimarka'da üç gollük bir farkla (veya 2-0 veya 3-1 dışında herhangi iki gollü galibiyetle) grubun zirvesinde olabilirler.

C Grubu : Norveç (uygun), Galler, Kuzey İrlanda, Beyaz Rusya, Faroe Adaları

 • Norveç, Salı günü Galler'de 1-0 galibiyetle sıralama turunu imzaladı ve gruptaki altıncı mükemmel galibiyetini aldı. Galler ikinci, ancak Kuzey İrlanda üç puan geride, Belarus'ta 1-0 galibiyetten sonra, iki puan geride ve bir maç daha az oynamış. Kuzey İrlanda, 26 Kasım'da Belarus'a ev sahipliği yaptı ve galibiyetle kafa kafaya deplasmanda gol atacaktı. 30 Kasım'da Galler, Beyaz Rusya'yı karşılayacak ve Kuzey İrlanda, Faroe Adaları oynayacak. Beyaz Rusya da henüz Norveç'i ziyaret etmiyor.
Spain secured a crucial win against Czech Republic

İspanya , Getty Images aracılığıyla Çek Cumhuriyeti Icon Sport'a karşı önemli bir galibiyet elde etti

D Grubu : İspanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Moldova, Azerbaycan

 • Polonya, Cuma günü çok önemli bir maçta Çek Cumhuriyeti'ni 4-0 mağlup eden ve liderlerle iki maça çıkan yenilmez İspanya'yı geride bırakmak için Salı günü Moldova'da 3-0 kazandı. İspanya, 27 Kasım'da Moldova'yı yenerse hak kazanacak, ardından 1 Aralık'ta Polonya'nın yenilgisinden kaçınacak (ne olursa olsun Polonya'ya karşı galibiyet yeterli olacaktır). Çekler, Azerbaycan'ı 3-0 yendikten sonra iki maç daha oynayarak İspanya ile aynı seviyedeler. Çek Cumhuriyeti 1 Aralık'ta Moldova'yı yenerse ve Polonya İspanya'da kazanmazsa ikinci bitirecek (Polonya kaybederse bir puan Çekler için yeterli olacaktır).

E Grubu : Finlandiya, İskoçya, Portekiz, Arnavutluk, Kıbrıs

 • Finlandiya Salı günü 1-0 galibiyetle İskoçya'nın mükemmel başlangıcını bitirdi ve Kıbrıs'ı 1-0 geride bırakarak ikinci sırayı alan Portekiz'den üç puan geride kaldı. Portekiz, İskoçya'nın bir puan üstündedir; her ikisinin de Finliler üzerinde bir oyunu var. İskoçya'nın 27 Kasım'da Portekiz'de ve 1 Aralık'ta Finlandiya'da olmak üzere iki önemli maçı var.
Sweden's Magdalena Eriksson enjoys her goal against Hungary

İsveçli Magdalena Eriksson , Getty Images aracılığıyla Macaristan TT Haber Ajansı / AFP'ye karşı hedefinin tadını çıkarıyor

F Grubu : İsveç (nitelikli), İzlanda, Macaristan, Slovakya, Letonya

 • İsveç, finalde yer almak için Salı günü İzlanda'yı 2-0 kazandı. Eylül ayında kendi evinde İsveç'e berabere kalan İzlanda, daha önce yenilmedi ancak 27 Kasım'da Slovakya'da bir puanla ikinci sırayı elde edecek, Cuma günü Macaristan'da 2-1 ve Salı günü Letonya'ya karşı 2-0 kazanacak. çekişme.

G Grubu : Fransa, Avusturya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Kazakistan

 • Avusturya, Fransa'yı Les Bleues'e karşı 0-0'lık bir berabere ile ilk iki sırada bitirirken, 16 Haziran 2007'den bu yana bir UEFA Women's EURO veya FIFA Women's World Cup eleme grubunda ilk kez puan düşürürken, 46 galibiyetle Fransa'yı taklit etti . Fransa 27 Kasım'da Avusturya'yı ağırladı; her ikisi için bir galibiyet ilk sırayı kapatır.
Valérie Gauvin (right) opened the scoring for France against North Macedonia

Valérie Gauvin (sağda), Getty Images aracılığıyla Fransa'nın Kuzey Makedonya AFP'ye karşı golünü açtı

H Grubu : İsviçre, Belçika, Romanya, Hırvatistan, Litvanya

 • İsviçre, Belçika'nın Litvanya'daki 9-0'lık galibiyetinin ardından Salı günü Romanya'da 2-0 kazandı. Her ikisi de ilk iki bitirişten emin; Belçika'nın grup kararını 1 Aralık'ta İsviçre'nin evinde kazanması gerekiyor.

Grup I : Almanya   (nitelikli), İrlanda Cumhuriyeti, Yunanistan, Ukrayna, Karadağ

 • Almanya, onları hala yakalayabilen tek takım olan İrlanda'nın ardından Cuma günü Ukrayna'da 1-0 mağlup oldu. Almanya, Eylül ayında daha önce yenilmeyen İrlanda'ya karşı 3-0 kazandı ve Karadağ da altı maçtan 18 sayıya yükseldi. İrlanda ikinci sırada yer alıyor ancak Ukrayna Salı günü Yunanistan'da 4-0'lık galibiyetinin ardından bir puan içinde. 1 Aralık'ta İrlanda, Almanya'yı konuk ediyor ve Ukrayna, Karadağ ile oynayacak. Ukrayna İrlanda'nın yönettiğinden daha fazla puan alırsa, Vera Pauw'un yanında ikinci sırada yer alacak.
Women’s EURO 2017: Watch all 68 goals now!

Kadınlar EURO 2017: 68 golün hepsini şimdi izleyin!

Takvim

Kalan planlanmış eleme maçları : 26 Kasım – 1 Aralık 2020, Şubat 2021
Play-off kurası: tbc
Play-off'lar : Nisan 2021
Final çekilişi : TBC, İngiltere
Finaller : 6-31 Temmuz 2022, İngiltere

Alçalma

 • Hollanda şampiyonları savunuyor ve 2019'da ilk FIFA Kadınlar Dünya Kupası finaline ulaştı.
The Netherlands have the right to wear the champions' badge

Hollanda şampiyonların rozetini takma hakkına sahiptir © Getty Images

 • Dünya Kupası yarı finalistleri İsveç ve İngiltere (Büyük Britanya olarak) 2021'de Japonya'da yapılacak Olimpiyat turnuvasında Hollanda'ya katılacak.
 • Danimarka EURO 2017 ikincisi olurken, Avusturya ve İngiltere de yarı finale kaldı.
 • Almanya, altı turnuva galibiyetiyle son sekizde Danimarka'ya yenildiği 1995'ten 2017'ye kadar her EURO'yu kazandı.
 • Kıbrıs, üst düzey rekabete ilk çıkışını yaparken, Kosova da ilk Kadınların EURO'sunda.
 • Fransa ve Avusturya, UEFA Women's EURO 2017'de aynı gruptaydı ve her ikisi de başarılı oldu.
 • Finlandiya teknik direktörü Anna Signeul, 2017'de finallerine çıktıklarında İskoçya'dan sorumluydu.
 • Norveç, 2017 finalleri için Galler'den önce hak kazandı.
 • Portekiz, Finlandiya'yı ilk finallerine giderken 2017 play-off'larına taşıdı. İsviçre, Hollanda'ya kaybetmeden önce 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası play-off'larında deplasmanda Belçika'yı yendi.