ISL Finali: Mumbai City FC oyuncularının çoğunun ve teknik direktör Sergio Lobera'nın ilk unvanlarını kazanma şansı

Adalılar takımındaki koçları dahil tek bir oyuncu ISL kupasını kazandı …

Contents

Adalıların kadrosundan koçları dahil tek bir oyuncu ISL ödülünü kazandı …

İspanyol teknik direktör Sergio Lobera'nın himayesinde Mumbai City FC, kulüp tarihinde ilk kez Hindistan Süper Ligi'nin (ISL) finaline ulaşırken tarih yazdı.

Bu sezon, Lobera'nın tarafı ISL League Winners Shield unvanını kazanmak ve gelecek yıl AFC Şampiyonlar Ligi (ACL) grup aşamalarında bir rıhtımı onaylamak için lig masasının zirvesine çıkarken Adalıların ilk gümüş eşyalarını kazandığını da gördü.

Tüm bu kilometre taşları, City Football Group'un (CFG) gelişiyle kulüpte yeni bir dönemin başlangıcı olan bir yılda atıldı.

CFG'nin gelişiyle kulüp, kadrosunda da büyük bir yenilenme gördü. Hint futbolunda kendini kanıtlamış ve başarılı bir isim olan eski FC Goa menajeri Sergio Lobera ile anlaşarak başladı.

Ayrıca, birkaç yıldır ülkede ticaretini sürdüren kanıtlanmış dört yabancı futbolcu, Mourtada Fall, Hugo Boumous, Ahmed Jahouh ve Bartholomew Ogbeche ile de ipler attılar. Güçlü ve dengeli bir oyuncu kadrosu oluşturmak için bazı kaliteli Hintli oyuncular da imzalandı.

Lobera'nın tarafında hem Hintli hem de yabancı birkaç büyük isim varken, Mumbai Şehri kadrosunda sadece tek bir oyuncunun imrenilen ISL ödülünü kazanması oldukça büyüleyici.

Kaleciler: Amrinder Singh, Phurba Lachenpa, Nishit Shetty ve Vikram Singh.

Amrinder Singh, ISL'ye ilk çıkışını 2015 yılında ATK FC ile yaptı. O sezon, Kolkata merkezli kulüp, Chennaiyin FC'ye yenildikten sonra play-off'larda rekabette elendi. Daha sonra 2016'da Mumbai Şehrine katıldı ve o zamandan beri kulüpte kaldı.

isl finali: mumbai city fc oyuncularının çoğunun ve teknik direktör sergio lobera'nın ilk unvanlarını kazanma şansı

Hindistan milli takımı dışında, diğer tüm kaleciler kariyerlerinde ilk kez ISL'de oynuyorlar.

Savunmacılar: Amey Ranawade, Valpuia, Mandar Rao Dessai, Mehtab Singh, Mohammad Rakip, Mourtada Fall, Tondonba Singh.

Amey Ranawade, Mandar Rao Dessai ve Mourtada Fall, bu sezon FC Goa'dan Mumbai'ye Sergio Lobera'yı takip etti. Mumbai City'den önce Goa, bu üç oyuncunun ISL'de oynadığı tek kulüptü. Mandar, Fall ve Ranawade Lig Galipleri Kalkanı'nı kazandı ancak ISL unvanını hiçbir zaman kazanamadı.

Mohammad Rakıp, geçen sezon Kerala Blasters ile ISL'deki ilk çıkışını bu yıl Mumbai City'e katılmadan önce yaptı. Tondonba Singh, bu yıl Islanders'a katılmadan önce son iki sezon Chennaiyin FC'deydi ve Valpuia kulüpteki ikinci sezonunda. Mehtab Singh, ISL'ye bu sezon Mumbai ile ilk çıkışını yaptı.

Orta saha: Ahmed Jahouh, Bidyananda Singh, Bipin Singh, CY Goddard, Hernan Santana, Asif Khan, Pranjal Bhumij, Raynier Fernandes, Rowllin Borges, Jackichand Singh, Vignesh Dakshinamurthy, Vikram Pratap Singh.

Hernan Santana, Asif Khan, CY Goddard ve Vikram Pratap Singh, bu sezon Mumbai City FC ile ISL çıkışlarını yaptılar. Valpuia, Bipin Singh, Pranjal Bhumij, Raynier Fernandes ve Vignesh Dakshinamurthy gibi oyuncular ISL kariyerleri boyunca Mumbai'de oynadılar.

Mumbai Şehri kadrosunda ISL'yi kazanan tek oyuncu, 2016'da Atletico de Kolkata ile bunu yapan Bidyananada Singh.

isl finali: mumbai city fc oyuncularının çoğunun ve teknik direktör sergio lobera'nın ilk unvanlarını kazanma şansı

Rowllin Borges, NorthEast United FC'de üç sezon geçirdikten sonra geçen sezon Mumbai'ye katılmıştı. Journeyman Jackichand Singh daha önce dört farklı kulüpte FC Pune City, Kerala Blasters, FC Goa ve Jamshedpur'da oynamıştı ancak ne yazık ki bu kulüplerden hiçbiri ISL unvanını kazanmamıştı. Ahmed Jahouh, bu sezon Adalılar'a katılmadan önce son üç sezonu FC Goa'da oynadı.

Forvetler: Bartholomew Ogbeche, Adam Le Fondre.

Bartholomew Ogbeche, son iki sezonu NorthEast United ve Kerala Blasters'da geçirdikten sonra bu sezon kulübe katıldı. Adam Le Fondre bu sezon ISL'deki ilk çıkışını yaptı.

Koç: Sergio Lobera

Sergio Lobera, son üç sezonda FC Goa'nın başındaydı. İlk sezonda, Gaurs final şampiyonu Chennaiyin FC tarafından play-off'lardan çekildi. 2018-19 sezonunda Bengaluru FC'ye karşı finali kaybettiler ve geçen sezon Lobera, lig aşamasına çıkacak üç maçla kulüpten kovuldu. FC Goa, Chennaiyin FC tarafından bir kez daha play-off'larda yarışmadan çıkarıldı.