“İyi olmasını diliyorum” – Everton menajeri Kirk, orta saha oyuncusu Egurrola'nın bu hafta Lyon'a katılmasını bekliyor

Yedi kez Şampiyonlar Ligi galipleri, İspanya'nın İngiltere'ye taşınmasından dört ay sonra, İspanya'nın sözleşmesindeki serbest bırakma maddesini tetiklemeye hazırlar

Yedi kez Şampiyonlar Ligi galipleri, İspanya'nın İngiltere'ye taşınmasından dört ay sonra sözleşmesindeki serbest bırakma maddesini tetiklemeye hazır.

Everton menajeri Willie Kirk, Lyon'un orta saha oyuncusu Damaris Egurrola ile sözleşme imzalayacağı yönündeki haberleri doğruladı.

İspanyol, Toffees için yalnızca Eylül ayında, Barselona'ya bir taşınma çöktükten sonra imza attı, ancak sözleşmesinde hüküm süren Avrupa şampiyonlarının transferi tamamlamak için etkinleştirmeye hazır olduğuna dair bir serbest bırakma maddesi var.

Kirk Cuma sabahı basın toplantısında konuşan Kirk, "En iyi dileklerimizle gidecek ve bunun önümüzdeki 2-3 gün içinde olmasını tamamen bekliyorum" dedi.

Onunla gerçekten güzel ve dürüst bir sohbet ettim. Bence ilk eğilimi Everton'da kalmaktı çünkü bundan zevk alıyor ve futbolundan zevk alan herhangi bir futbolcu kesinlikle ayrılmak istemiyor. Aktif olarak ayrılmak istemiyordu.

“Herkes kadar şaşırmıştı. Bu ilginin ne kadar ciddi olduğunu anladığında, ona ciddi bir şekilde bakmak zorunda kaldı ve bu onun için harika bir fırsattı.

“Lyon size şimdi vereceğimiz şeyden farklı deneyimler yaşatacak ve altı rakam olduğu bildirilen bir transfer ücreti ödüyorlarsa, eminim kontrat bunu yansıtacaktır.

“Damaris'in para için hareket etmesi mümkün değil, ancak bu böyle yüksek profilli bir transfer almanın bir sonucu ve bu onun için büyük bir fırsat.

İyi olmasını dilerim. Kalmasını çok isterdim. Taşınmak istemiyordu, mutlu bir şekilde kalır ve sözleşmesini görürdü, ancak bu fırsatlar pek sık gelmeyebilir. "

Raporlar, ücretin kadın oyunlarında önemli bir ücret olan 100.000 € (89.000 £ / 121.000 $) civarında olacağını gösteriyor. Sporun bugüne kadarki en pahalı transferi geçen yaz, Pernille Harder'ın yaklaşık 350.000 € (311.000 £ / 424.000 $) tutacağına inanılan bir anlaşmada Wolfsburg'dan Chelsea'ye katılmasıyla gerçekleşti.

Kirk, "Kadın maçında transferler hala çok az ve çok uzak, bu yüzden ona bağlı büyük bir figür varsa, hepimiz kadın maçında haberlerin muhtemelen çok hızlı yayılacağını biliyoruz" dedi.

"Şimdi ile transfer döneminin sonu arasında imzalamayı denediğimiz herhangi biri eminim, buna bir prim eklenecektir çünkü 100.000 £ kadar bir paramızın geldiğini biliyorlar. .

Sanırım arz ve talep. Boşluk olduğunu düşünürsek bir boşluğu doldurmaya çalışacağımızı insanlar biliyorlar ama bu transfer ücretleri açısından kadın oyununun bir işareti.

“Yaz aylarında [Valerie] Gauvin'e para harcama konusunda kendimizi utangaç değildik, ki bence bu büyük bir işti.

"Damaris'in bir oyuncunun ne kadar iyi olduğunu biliyorduk, bu yüzden orada bir asgari ücret serbest bırakma maddesi almaya istekliydik ve bu tür bir oyuncu için altı rakamlık bir minimum ücret serbest bırakma maddesi beklerdiniz. Lyon bu tür şeyleri tetikleyebilecek bir kulüp. "

Egurrola, bu hafta başında Catarina Macario'nun gelişinin ardından Lyon'un Ocak dönemindeki ikinci imzası olacak .

Macario Brezilya'da doğdu, ancak kısa süre önce Amerikan vatandaşlığını kazanarak Amerika Birleşik Devletleri'ni üst düzeyde temsil etme izni alındı.

Everton'un kendisi de bu ay içinde bazı imzalar almayı umuyor, Kirk, stoper konumunu özellikle güçlendirmek istediği bir alan olarak belirledi.

Rikke Sevecke, Aralık ayında bir ayak bileğinden sakatlandı, bu da Egurrola'nın savunmaya geri itildiği anlamına geliyordu ve hala tam formda değil.

Kirk Cuma günü kulübün "başka bir yere gitmeyi seçen" bir savunmacıyı kaçırdığını açıkladı, ancak kulübün önümüzdeki hafta "en az bir" yeni imzayı onaylamayı umduğunu da ekledi.