“Tiago, uygun olsa bile Liverpool'da bir yer garantilemez” – Barnes, oyun kurucunun

Reds efsanesi, yaratıcı bir etkinin zindeliğe geri döndüğünü görmek için sabırsızlanıyor, ancak yaz sözleşmelerinin şu anda yalnızca “seçenekler” eklendiğini iddia ediyor

sırayı kazanması gerektiğini söylüyor

Reds efsanesi, yaratıcı bir etkinin zindeliğe dönüşünü görmeyi dört gözle bekliyor, ancak şu anda yaz sözleşmelerinin yalnızca "seçenekler" olduğunu iddia ediyor

İspanyol oyun kurucunun Liverpool'da düzenli bir rol kazanması gerektiğini söylemesi üzerine Thiago Alcantara, "sakatlanmadan önce bile orta sahadaki üç ismin ilk isimlerinden biri" değildi, diyor John Barnes.

Yaz boyunca Anfield'e klas bir orta saha oyuncusunun gelişi büyük bir tantanaya neden oldu.

Barcelona'nın eski yıldızı Thiago, Bayern Münih'e Şampiyonlar Ligi zaferine ve 2019-20'de üçlü bir galibiyete yardım ettikten kısa bir süre sonra İngiltere'ye gitti.

Kızıllar için yaptığı ilk gezilerden etkilendi , ancak o zamandan beri sinir bozucu bir zaman geçirdi.

29 yaşındaki, Covid-19'a yakalanmış olanlar arasında yer alırken, Ekim ayında Everton'la yaşanan olaylı bir Merseyside derbi randevusunda zamansız bir sakatlık , onu bir aydan fazla bir süredir kenarda tuttu.

Jurgen Klopp, başka bir kanıtlanmış oyuncuyu planlarına geri döndürmeyi dört gözle bekliyor, ancak Barnes, Thiago'in Liverpool'un ilk XI'ine gireceğine dair hiçbir garanti olmadığını söylüyor.

Reds efsanesi BonusCodeBets'e şunları söyledi: “Düzenli olarak oynadığınızda, yani takım içindeki konumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz, ancak yaralanmalar nedeniyle Thiago bunu yapamadı ve sadece bir avuç oyun oynadı.

“Oyuna bağlı olarak oynamak için çekişme içinde olacak. Liverpool, sayılarla savunan ve derin savunan bir muhalefetle karşı karşıysa, o zaman Thiago hiçbir şeyden bir şeyler yaratabilecek adamdır.

“Sakatlanmadan önce bile orta saha üçünün ilk isimlerinden biri olması gerekmez.

Diogo Jota ile aynı, her iki oyuncu da Liverpool'a seçenekler sunuyor ve diğer oyuncularla aynı kaliteye sahip ancak her hafta başlayacak kesinlikte değiller.

“Jota katıldığından beri çok gol attı ve her zaman başlamıyor. Önemli olan iyi oynamak değil, kime iltifat eden takımın dengesine bağlıdır. "

Şu anda mücadele etmesi gereken bir takım sakatlık endişeleri olan Liverpool, Pazar günü masa başında Leicester'a ev sahipliği yaparken Premier Lig'e geri dönecek.

Thiago'in Tilkiler'e karşı çıkması beklenmiyor, ancak tam zindeliğe geri dönüyor.