'Özil bir Fenerbahçe fanatiğidir' – Ajan umutlu Türk devleri Arsenal'i dışlamak için hamle imzalayabilir

Gunners orta saha oyuncusu Türk tarafının bir destekçisi olarak büyüdü ve bu ay kulübe katılma olasılığı giderek artıyor gibi görünüyor

Gunners orta saha oyuncusu Türk tarafının bir taraftarı olarak büyüdü ve bu ay kulübe katılma olasılığı giderek artıyor gibi görünüyor.

Mesut Özil'in menajeri, Arsenal orta saha oyuncusunun "Fenerbahçe fanatiği" olduğunu ve Türk kulübüne bir hamlenin yakında tamamlanacağını umduğunu söyledi.

Özil'in, bu sezon baş antrenör Mikel Arteta tarafından üst düzey kadrodan dondurulmuş olması nedeniyle Emirates Stadyumu'nda bir geleceği yok.

Mart ayından bu yana Kuzey Londra kulübünde yer almadı, ancak seçilebilir ve formda olmasına rağmen kulübün Premier Lig ve Avrupa Ligi kadro listelerinden çıkarıldı.

Arteta geçen hafta muhabirlere Özil'in bu ay kendisine iyi bir teklif gelmezse kulüpte kalacağını söylemişken, Ocak ayı penceresinden mi ayrılacağı yoksa sezon sonunda sözleşmesinin ne zaman biteceği sorusu. .

Özil, Pazartesi günü Twitter'da yaptığı soru cevap oturumunda, emekli olma planının olmadığını ve Fenerbahçe veya Major League Soccer'a geçmek istediğini belirterek, Almanya'da büyüyen bir çocuk olarak Türk kulübünün hayranı olduğunu ortaya koydu.

32 yaşındaki oyuncu, 2013'te Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe'nin acımasız rakibi Galatasaray'a karşı Real Madrid için oynadığı Instagram'da kendi imajını paylaşarak bir hamle söylentilerini daha da artırdı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, olası bir transfer konusunda Topçularla görüşmelerin yapıldığını doğruladı ve teknik direktör Erol Bulut, geçen hafta Özil'in geleceği konusunda birkaç gün içinde karar verileceğini söyledi.

Oyuncunun menajeri Erkut Söğüt de Özil'in çocukluk kulübüne olan tutkusunu yineleyerek bu ay bir anlaşmaya varılabileceğini umuyor. Ancak yetkili, ihtiyatı da çağırdı ve bir anlaşmanın yakın olmadığını vurguladı.

Söğüt, beIN Sports Turkey'e verdiği demeçte, "Özil sıradan bir Fenerbahçe taraftarı değil. Fanatik. Türkiye'ye sadece Fenerbahçe'de oynamak için gelirdi. Umarım olur" dedi .

"Bu transferin bir sürece ihtiyacı var. Bir şey olmadan önce belli şeyleri söylemek yanlış olur, ama umarım olur. Bunu hep söylüyorum. Özil'in son tweetlerinden sonra ne yapmak istediğini herkes anlıyor."