Mendy: Kepa, Chelsea'deki ilk çıkışımdan önce bana şans diledi

Blues kalecisi, İspanya'nın batı Londra'daki yerini aldıktan sonra iki temiz çarşaf yayınlayarak erken bir etki yarattı

Blues kalecisi, İspanya'nın batı Londra'daki yerini aldıktan sonra iki gol yemeden yayınlayarak erken bir etki yarattı.

Frank Lampard tarafından Chelsea'nin başlangıç kalecisi seçildikten sonra Edouard Mendy, kalede değiştirdiği oyuncu Kepa Arrizabalaga ile arasında hiçbir düşmanlık olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Kepa gelen 2018 hamlede £ 72 milyon ($ 93m) üzerinden kulübü maliyet rağmen, Lampard bir yıldan uzun süre önce yönetici olarak devraldı beri kötü formunun uzun süreli kaçıyor Athletic Club .

Kulüp rekoru imzalaması o zamandan beri yerini, bu yaz Rennes'den yaptığı 22 milyon sterlin (28 milyon dolar) hareketinden bu yana iyi performans gösteren Mendy'ye kaptırdı.

Eski Blues kalecisi Hilario ve kulüp efsanesi Petr Cech ve deneyimli stoper Willy Caballero ile antrenman yapan Mendy, yoğun rekabete rağmen Cobham Antrenman Sahası'ndaki kalecilerin bir arada olduğu konusunda ısrar ediyor.

Mendy, Kepa için “İlk maçımdan önce bana kesinlikle iyi şanslar diledi” dedi. "Willy Caballero'nun da yaptığı gibi, benim kaçırmış olabileceğim şeyleri gördüğünü düşünürse asla geri çekilmez.

"Üçümüzün birleşmiş bir ekibimiz olması harika, bizim için iyi ve ekibin geri kalanı için iyi."

28 yaşındaki oyuncu, Kepa'nın her zamanki güven düzeyini kaybetmesine neden olan aynı baskıyla karşılaştığını tartışmaya devam etti.

"Bence futbolu bilen ve takip eden herkes, burada kaleciler açısından benzersiz bir durum olduğunu görebiliyordu, ancak Chelsea'ye gelme kararımda gerçekten herhangi bir rolü olan bir şey değildi" dedi.

"Koçun buraya gelmekle ilgili söylediği şeye odaklanıyordum. O, kulübün geri kalanıyla birlikte, bir oyuncu olarak gelişmeye devam etmem ve takıma yardım etmem için en iyi kulüp olacağına dair bana güvence verdi. Ben odaklanıyorum. "

Senegalli oyuncu, Blues performans ve teknik direktörü Cech'in tavsiyesi üzerine kaleci izci Christophe Lollichon ile birlikte imzalandı.

Cech ve Lollichon, Chelsea'ye katılmadan önce Rennes'teydi ve şimdi efsanevi eski Çek Cumhuriyeti kalecisi emeklilikten çıktı.

Bu sezon Lampard'ın Premier Lig kadrosuna dahil edildi. Mendy, Cech gibi efsanevi bir oyuncuyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyor ..

"Her gün onunla birlikte olmak mutlak bir zevk. Onunla çalışmak ve özellikle eğitimde nasıl çalıştığını izlememe ve oyununu analiz etmeme izin veriyor" diye ekledi.

mendy: kepa, chelsea'deki ilk çıkışımdan önce bana şans diledi

"Bu yüzden burada olmak benim için harika bir bonus. Ama onun oynaması açısından, sanırım zaten üç çok iyi, rekabetçi kalecimiz var ve bu bizim için yeterli olmalı."

Mendy, Senegal'i uluslararası düzeyde temsil etmesine rağmen, Fransa'nın Normandiya bölgesinde doğdu.

1990'larda büyüdü ve Les Blues'in yarışmanın ev sahibi olarak 1998'de ilk kez Dünya Kupası'nı kazanmasını izledi.

Bunu takiben Senegal, 2002'de birçok kişinin altın nesil olduğunu düşündüğü bir şeye sahipti ve Mendy, Zinedine Zidane gibi Tony Sylva'dan ilham aldığını kabul ediyor. Japonya ve Güney Kore'de çeyrek final etabına ulaşan Afrika tarafının hedefi oldu.

"98 Dünya Kupası söz konusu olduğunda, herkesin gerçekten Zinedine Zidane'i desteklediğini düşünüyorum çünkü o harika bir oyuncuydu" diye ekledi.

"Ama benim için biraz daha fazla kalan turnuvanın 2002 Dünya Kupası olduğu ve özellikle harika bir turnuvaya sahip olan Senegal olduğu doğru. Bir kedi gibi etrafta sıçrayan Tony Sylva'yı golde izlerdim. bir kaleci için çok fazla çeviklik ve harika bir vücut.

"Bunu izlemek bana kaleci olmak için gerçekten daha fazla motivasyon sağladı. Yaklaşık bir yıldır zaten gol oynuyordum ama onun böyle performans sergilediğini görmek, sadece stadyuma inip etrafta zıplamaya başlamamı, şutları kurtarmamı sağladı . "