Mourinho: Chelsea'yi yönetmek zor olamaz çünkü burada pek çok antrenör şampiyonluk kazandı

Tottenham patronu yeni Blues yöneticisi Thomas Tuchel'e Perşembe günü karşı karşıya gelecek takımların önünde bir meydan okuma önerdi

Tottenham patronu, Perşembe günü karşı karşıya gelecek takımların önünde yeni Blues yöneticisi Thomas Tuchel'e bir meydan okuma teklif etti.

Jose Mourinho, Chelsea'yi yönetmenin çok zor olamayacağına inanıyor çünkü kendisi ve diğer birçok koç son sezonlarda Stamford Bridge'de şampiyonluklar kazandılar.

Mourinho, yeni Chelsea patronu Thomas Tuchel ile Perşembe günü Spurs, Kuzey Londra'da Blues'a ev sahipliği yaptığında ilk şansını elde edecek.

Portekizli patron, 2004'te Porto'dan katıldıktan sonra Stamford Bridge'de ismini iki ayrı görevde üç Premier Lig şampiyonluğu kazandı.

Ancak Mourinho, şu anki tarafının eski işverenleri ile çatışmasından önce belirttiği gibi, son zamanlarda Chelsea'ye bir lig şampiyonluğu getiren tek menajer değil.

“Chelsea'de koçluk yapmanın çok zor olduğunu sanmıyorum çünkü üç kez şampiyondum, [Carlo] Ancelotti şampiyondu, Antonio Conte şampiyondu. Başka kim? Çok çok zor olamaz çünkü orada şampiyonluklar kazanıyoruz, "dedi Mourinho.

"Chelsea'nin her zaman harika oyuncuları olduğuna ve harika takımlara sahip olduğuna ve iyi koçların bu kulüplerle ve size şampiyonluklar kazanmak için çok iyi bir fırsat veren oyuncularla çalışmaktan mutlu olduğuna inanıyorum."

Chelsea, son aylarda şampiyonluk çekişmesinden çok uzaktı ve Frank Lampard , Blues'un ligdeki sekiz maçtan beşini kaybettiği iç karartıcı bir formun ardından geçen hafta kovuldu .

En son Aralık ayında görevden alınana kadar PSG'den sorumlu olan Tuchel getirildi ve Blues'u sorumlu ilk iki maçında bir galibiyet ve beraberliğe götürdü.

Mourinho, Premier Lig'de yönetmenin, PSG'yi sorumlu olduğu her iki sezonda da Ligue 1 şampiyonluğuna götüren Tuchel için büyük bir adım olacağına inanıyor.

"Bir koç için en büyük zorluk, en iyi liglerde çalışmaktır. Ligimiz şu anda en zorlu olanıdır, "dedi Mourinho.

“Tuchel, Premier Lig ile kıyaslayamayacağınız bir ligden geliyordu.

Ama önemli oyuncularla giyinme odaları için kullanılan yüksek vasıflı oyuncularla çalışmaya alışkın. Chelsea gibi bir kulübe çok yakışacak. "

Tottenham Perşembe günkü maçına yedinci sırada, puanlarla aynı seviyede ancak sekizinci sıradaki Chelsea'nin elindeki bir oyunla giriyor.