Kiwanuka: Express FC, UPL

Kaleci antrenörü, yalnızca yedi gol yedikleri için ilk tur maçlarında bazı sağlam görüntüler ürettikleri için takımı övüyor

'ün ilk turunda neden daha az gol yedi?

Kaleci antrenörü, takımı sadece yedi gol yedikleri için ilk tur maçlarında bazı sağlam görüntüler ürettikleri için övüyor

Ekspres FC kaleci antrenörü David Kiwanuka, Uganda Premier Ligi sezonunun ilk turunda daha az gol yemenin ana nedenini açıkladı.

Kırmızı Kartalların toplamda 37 gol gönderdiği 2019-20 kampanyasından farklı olarak, takım bu sezon şimdiye kadar 15 maçtan sadece yedi gol atmayı başardı ve toplamda sekiz gol yemedi.

Bu performanslar, kararlılık ve sıkı çalışma nedeniyle tüm bunların mümkün olan en kısa sürede başarıldığını hisseden Kiwanuka'nın dikkatini çekti.

Kiwanuka kulübün yaptığı açıklamada, "Benim için birlik oldu, savunucular ve kaleciler bir departman olarak birlikte çalışıyorlardı, ancak aynı zamanda çok çalıştık çünkü her zaman kabul ettiğimiz tüm gollerdeki hataları düzelttik [yedi]," dedi Kiwanuka kulübün resmi web sitesi .

Aynı zamanda teknik direktörlük departmanının da bir parçası olan Sam Kawalya, kulüpteki tüm kalecilerin başlangıç dizilişini yapma fırsatı bulduğunu vurguladı.

Aynı portala konuşan Kawalya, "Kulüpteki tüm kaleciler iyi ama zamanlamaları farklı ama bir birlik olarak antrenman yapıyoruz, herkesin diğerine göre üstünlüğü var, Mathias {Muwanga] tecrübesinden dolayı daha iyi bir avantaja sahip" dedi.

2 Nisan'da başlayacak ikinci tur ile Kawalya, ekibin birliği sürdürmesini ve sıkı çalışmaya devam etmesini sağlamaya odaklandı. Ayrıca takımın sezon sonunda şampiyonluğu kazanmasına yardımcı olabilecek daha temiz çarşaflar almanın önemini vurguladı.

Kawalya, “İlk turda yaptığımız hataları düzeltmeye devam edeceğiz, yedi gol yemiş olsak da sayıyı azaltabiliriz, daha çok çalışmaya ve birlik olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

"Sekiz temiz çarşafdayız, sekiz tane daha eklersek, bu arkadaki sızıntıyı azaltmış olacağımız anlamına gelir, aynı zamanda bize şampiyonluğu kazanma şansı da verir."

Sekiz temiz sayfa arasında, yardımcı kaptan Muwanga en fazla (yedi) maçta kaldı ve Denis Otim, ilk turun son maçı olan Police FC'ye karşı ilk maçında kazandığı bir tanesini ekledi.

Diğer kaleciler – Sadat Mugenyi ve Chrispus Kusiima – şu ana kadar bu kampanyada takımda yer almadılar.

Express, ikinci tur kampanyasını 3 Nisan'da masa başında URA FC'ye karşı bir iç maçla açacak.