Luqman Hakim, Kortrijk için resmi açılışından sonra umutlu, Malezya'yı gururlandırmak istiyor

O sadece 18 yaşında, ancak Luqman Hakim Shamsudin adını Malezya futbol tarihi kitaplarına çoktan kaydetti.

O sadece 18 yaşında, ancak Luqman Hakim Shamsudin adını Malezya futbol tarihi kitaplarına çoktan kaydetti.

O sadece 18 yaşında, ancak ileri Luqman Hakim Shamsudin adını Malezya futbol tarihi kitaplarına çoktan kaydetti.

Geçen hafta sonu, bir Avrupa üst liginde oynayan ilk Malezyalı futbolcu oldu ve kulübü KV Kortrijk'in RSC Anderlecht'e 3-1 Belçika Birinci Lig A mağlubiyetinde ikinci yarı yedek olarak geldi. İlk maçında puan alamamasına rağmen, Mokhtar Dahari Akademisi mezunu, eski Manchester City yıldızı Vincent Kompany'nin suçlamalarına karşı teselli golü için De Kerels'e geç ceza verilmesine neden olan harekete dahil oldu.

Ancak Kelantan doğumlu delikanlı Kota Bharu, ikisi U-21 takımı için ve biri de hazırlık maçındaki ilk takım için gol attı.

Kulüp tarafından yayınlanan sonraki röportajlarda Luqman, gelişmeye devam edeceğine söz verirken resmi olarak ilk çıkışını yapma şansı için minnettarlığını dile getirdi.

"Avrupa'da ilk maçımı yaptığım için mutluyum. 3-1 kaybettik ama sorun değil, tekrar deneyeceğiz ve pes etmeyeceğiz. O (Kortrijk menajeri Yves Vanderhaeghe) bana 'elinizden gelenin en iyisini yapın ve her şeyi verin Bana inandı ve bana oynama şansı verdi.

"Avrupa benim için çok farklı ve sert, çok zor. Asla pes etmemeliyim, kendime inanmalı ve her şeyi vermeliyim.

"Her zaman kendimi eğitiyorum ve kendimi zorluyorum çünkü hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Malezyalılar benim için her zaman mutlu oldukları için ülkemin benimle gurur duymasını istiyorum. Umarım ne olursa olsun beni desteklemeye devam ederler, çünkü ben Malezyalı taraftarlar ve Belçika'daki taraftarlar için de elimden gelenin en iyisini yapmak için buradayım, "dedi.