"Ne olursa olsun kazanmak zorundayız" – Vihiga United'ın Okoth'u Kisumu All-Stars

Vihiga taktikçisi, bir galibiyet elde etmek ve en üst uçuşa hızlı bir şekilde geri dönmek için her şeyi yapmaya söz verdi

'te durumu tersine çevirme sözü verdi

Vihiga taktikçisi, bir galibiyet elde etmek ve en üst seviyeye hızlı bir şekilde geri dönmek için elinden gelen her şeyi yapmaya söz verdi

Vihiga United teknik direktörü Sammy Okoth, 2020-21 FKF Premier Lig sezonunda dönüş tablolarında gerekenlere sahip olduklarından emin.

Vihiga merkezli kulüp, play-off'un ilk ayağında Kisumu All-Stars'a 2-1 mağlup oldu ve Çarşamba günü Kisumu'daki Moi Stadyumu'nda tekrar karşılaşacak ve genel galibin üst uçuşta yerini garantilemesi bekleniyor.

Geçen sezon alt seviyeye düşürülen Vihiga'nın slotu kazanacağından emin olmak için 2-0'lık bir farkla kazanması gerekiyor ve koçu Okoth, işi evden uzakta yapacağından emin.

“Biz çünkü kendi hatalarından ilk ayağını kaybetti ve oyuncuların kendi hataları olduğunu ve bana rövanşta da farklı bir top oyunu söz verdiler kabul ettiğinizi çok mutluyum,” Okoth Çarşamba günü Hedefi anlattı.

"Oyuncularım da maça girerken avantajımız olmadığını biliyorlar ve bana durumu tersine çevirme sözü verdiler, kazanmalıyız, savaşı kazanmalıyız çünkü en iyi uçuşta oynamayı hak ediyoruz."

Okoth ayrıca, çatışma boyunca disiplini sürdürmek için birliklerini bir araya topladı: “Disiplin bugün, özellikle savunucularımız için, oyunu bizden öteye taşıyabilecek erken golleri ve cezaları kabul etmememiz için çok önemli. Oyuncularıma inanıyorum ve eğer plana göre oynarsak kazanabiliriz. "

İlk karşılaşmada All-Stars'a kaybettikten sonra gözle görülür şekilde öfkeli olan Okoth şunları söyledi: “Erken ceza oyun planımızı tamamen bozdu. “Bundan sonra verdiğimiz her karara koştuk ve muazzam bir şekilde rakiplerimizin yararına oynadı.

"All-Stars'ın planı, çok fazla sayıda durdurma olduğu ve oyun hiçbir zaman gerçekten akmadığı için durdurmalar oluşturmaya yönelikti gibi görünüyordu."

Willis Otenda'dan bir dublör, Vihiga için bir teselliyi yöneten Dennis Wafula ile All-Stars'ın dönüş ayağına girme avantajına sahip olmasını sağladı.

2018/19 sezonunun sonunda Ulusal Süper Lig'den (NSL) terfi ettirilen Kisumu All-Stars, ilk kampanyasını en üst seviyede zorlu buldu ve şimdi en üstte kalmak için playofflarda gezinmek zorunda.

Mayıs ayında lig iptal edilmeden önce yalnızca sekiz puan, iki galibiyet, iki beraberlik ve 12 mağlubiyet kaydetmeyi başardılar.