Lyon şefi Aulas, Marozdan, Bouhaddi ve Renard'ın OL Reign

İki kulüp OL Groupe'a aittir ve oyuncuların sözleşmelerinde taraf değiştirmelerine izin veren maddeler vardır

'e katılabileceğini ima etti

İki kulüp OL Groupe'a aittir ve oyuncuların sözleşmelerinde taraf değiştirmelerine izin veren maddeler vardır.

Jean-Michel Aulas Dzsenifer Marozsan Sarah Bouhaddi ve Wendie Renard terk ima etmişti Lyon gelecekte OL Reign için.

Her iki kulüp de OL Groupe'a ait ve amaç, ABD tarafının Lyon'un Fransa'daki kadın takımının başarısını tekrarlaması.

Kadrodaki yıldız isimlerden biri olan Norveçli Ada Hegerberg ile Lyon kadınlar maçına hakim oldu.

Son beş sezonda UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ni kazandılar ve 2006-07 kampanyasından bu yana her yıl yerel şampiyonada galip geldiler.

Lyon, Pazartesi günü Amerikalı forvet Catarina Macario ve İspanyol orta saha oyuncusu Damaris Egurrola'nın gelişiyle kadrosunu güçlendirdi.

Basın toplantısında, Aulas'a gelecek planları hakkında sorular soruldu ve o, OL Reign'ı güçlendirmek ve onları Ulusal Kadın Futbol Ligi'nde (NWSL) şampiyonluk yarışması yapmak için boru hattında değişikliklerin olabileceğini doğruladı.

Megan Rapinoe, OL Reign kadrosunun yıldız ismi, ancak Birleşik Devletler süperstarı yakın gelecekte Lyon'dan biraz yardım alabilir.

Bazı oyuncuların sözleşmelerinde kulüpleri OL Reign olarak değiştirebileceklerini yazdıklarını açıklayan Aulas , “Bazı oyuncular önümüzdeki yıl OL Reign'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde şampiyonluğu kazanmasına yardımcı olmak için gidecek.

"Gidip hareket etmek isterlerse bir veya iki tanesi için mümkün."

Aulas, sözleşmelerinde hüküm bulunan oyuncuların isimlerini açıklamıyor ancak L'Equipe , Alman orta saha oyuncusu Marozsan, Fransız kaleci Bouhaddi ve Fransız savunma oyuncusu Renard'ın kendilerine sunulan seçeneklere sahip olduğunu belirtiyor.

Lyon başkanı ayrıca bir dizi oyuncuyla sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini doğruladı.

Süperstar forvet Hegerberg, Aralık ayında yeni bir anlaşma imzaladı ve Griedge Mbock, Eugenie Le Sommer, Delphine Cascarino, Amandine Henry, Saki Kumagaia ve Sakina Karchaoui gibi isimler yakında davayı takip edebilir.

Aulas, "Geçen hafta tartışmalara ben de katıldım," dedi. "Amaç, Ocak ayı sonunda istikrara kavuşmamızı sağlamaktır."

Lyon bu terim iç cephede ellerinde kavga ediyor. Kampanyanın 13 maçından sonra Paris Saint-Germain'in peşinden gidiyorlar.